Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak podchodzicie do informacji geodety na temat zgodności realizacji z projektem? Weryfikujecie to dokładnie czy podpisujecie jak leci? Wykonawcy mają problem żeby zrobić coś porządnie a później oczekują, że podpiszemy się pod sporymi odstępstwami i uznamy, że jest to zgodne. Z jedną firmą, która działa w połowie Polski mamy właśnie taki problem. Dzisiaj się dowiedziałem, że jedynie na naszym obszarze mają taki "problem" bo gdzieś na Podkarpaciu czy innej Lubelszczyźnie geodeci podpisują im zawsze zgodność z projektem. Znając tę firmę wiem, że na pewno wszystkich swoich realizacji zgodnie z projektem nie robią. Jak to jest u was?
#geodezja #budownictwo #pracbaza
  • 10
@Hetman_Wielki_Koronny: GGK proponowal kiedys dopuszczalna odchylke trzykrotnosci bledu pomiaru, ale w przypadku pomiaru gps i tak nie ma duzego pola do manewru. W praktyce jak kabel bylby na wlasciwej dzialce i odstepstwo nie byloby wieksze jak 30-40 cm to mozna by klepnac, bo dokladnosc ulozenia przez wykonawcow tego kabla i tak lepsza nigdy nie jest.
@PBuzz: Dopuszczalna dokładność to nie to samo co dokładność z jaką mierzysz. Jak będziesz mierzył ortogonalnie węgielnicą i taśmą i osiągniesz dokładność 30 cm to nie widzę problemu, żeby zgodnie z tym co napisał GGK podpisać oświadczenie przy metrowej odchyłce choć zakrawa to już o absurd.
Nie geodeta jest od obliczania odchylek. Firmy paproki, biorą za inwestycje duże pieniądze, a potem tym za 1000zl masz ryzykować uprawnienia. Od stwierdzania nieistotnosci jest kierownik budowy i niech on sie martwi. A te 0.30m dokladniści przy kablach to jest jak je mierzycie wykrywaczem czy czymś. Mierząc w otwartym wykopie jest to szczegól pierwszej grupy.