Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki z #uk jak ogarniacie swoje pensions (#finanse) z poprzednich miejsc pracy? Zlecanie to jakimś biurom, ogarniacie to sami czy używacie jakichś aplikacji? Ostatnio ktoś mi polecił PensionBee jako apkę która jest mega super cudowna. Używał ktoś? Ma ktoś jakieś zdanie?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jadkielbasiany Pension Bee nie robi nic czego nie robią inne portale - jak nie masz danych starej emerytury to pension bee da Ci numer żebyś mógł zadzwonić i się dowiedzieć. Przeniesienie emerytury to kilka klików u nowego operatora, w weekend tak właśnie 5 swoich i różowej przeniosłem - podaje imię, nazwisko, NI number I pension number I zrobione.
  • Odpowiedz
@jadkielbasiany: trzymam się porady od mojego doradcy emerytalneg- nie robić nic specjalnego z pension, bo każdy pośrednik będzie cię strzygł jak owcę. Łączyć pensions też się nie opłaca, zostawić z poprzedniej roboty jak jest.
  • Odpowiedz
@chemik_kieszyk: nieprawda. Różne fundusze mają różne stopy zwrotu oraz profile inwestycyjne. Trzymając pension w kilku miejscach dywersyfikujesz sobie emeryturkę co jest dodatkowym plusem.
  • Odpowiedz
@Budo: W perspektywie inwestycyjnej funduszu emerytalnego ewentualne różnice w stopach zwrotu, zakładając podobne strategie inwestycyjne, będą pewnie marginalne. Alokację portfela i dywersyfikację możesz sobie ułożyć sam, u pewnie każdego dostawcy. Z dywersyfikacją bym się zgodził, gdyby dotyczyła ryzyka kredytowego, ale tego i tak nie ponosisz ze względu na gwarancje rządowe. Z twojej pespektywy ma natomiast znaczenie, czy fundusz pobiera 0.1%, 0.3% czy 0.4% opłaty za zarządzanie, bo to realna kasa
  • Odpowiedz
@jadkielbasiany: nie zarządza, tylko doradza. Manager by zarządzał, ale nie mam takowego, nie jestem miliarderem ;)
Doradca był wynajęty z zewnętrznej firmy przez mojego pracodawcę żeby nam ogarniać pension.
  • Odpowiedz