Wpis z mikrobloga

Przeglądając grupki facebookowe dotyczące webdevu i szukania pracy jako frontend, znalazłem link do strony wizytówki jakiegoś juniora, który szuka pracy:

https://jakubgora.github.io/

Stronka na pierwszy rzut oka wygląda całkiem spoko, ale widzę, że jest napisana w reactcie. Dodatkowo zacząłem sobie przeglądać kod strony (np w zakładce "O mnie") i nie widzę tam zbyt wiele kodu.

Sam się uczę webdevu, ale jestem póki co na etapie JS, reacta jeszcze nie znam, więc mam pytanie do ekspertów z wykopu, czy trudno napisać tego typu stronę za pomocą reacta? I ile jest tam faktycznie kodu napisanego przez tego gościa, a ile jakiś gotowych rozwiązań z neta, które po prostu zaimplementował?

Zresztą zacząłem bawić się dokładniej stroną i widzę, że jest problem z rwd. Jak przerzuciłem stronę na drugi monitor o rozdzielczości 1440x900, to znika menu po prawej stronie, a na jeszcze mniejszych rozdzielczościach wychodzą inne kwiatki, np mapa chowa się za formularzem kontaktowym, ale może taki był zamysł autora, nie wiem.

#webdev #react #javascript #naukaprogramowania #frontend
  • 10
  • Odpowiedz
@maciorqa: Sam react jest... dosyć prosty w zrozumieniu. Jak już czaisz coś JS to nie musisz czekać możesz tutoriale z reacta ogarniać, bo to jak się robi rzeczy wszelakie i jakie podejście jest do tematu jest zupełnie inne i nadmiar bazowej wiedzy nie będzie pomocny.
  • Odpowiedz
@maciorqa: Ale poooo co ten efekt za kursorem, zamiast poświęcać czas na taki efekt co zamula procesor i robi z każdą klatką ostry style recalc można by poprawić kontrast elementów, zadbać o to aby stronę dało się przeglądać tylko za pomocą klawiatury, dodać porządne alty do obrazków

Osobiście 100 razy bardziej bym to docenił niż te animacje czy inne bajery. Do tego nie-klikalny e-mail i telefon, pre-loader przy każdej podstronie
Greg36 - @maciorqa: Ale poooo co ten efekt za kursorem, zamiast poświęcać czas na tak...

źródło: comment_1653426712zl4kBH5y5GCyIb3btCxT0z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
więc mam pytanie do ekspertów z wykopu, czy trudno napisać tego typu stronę za pomocą reacta?


@maciorqa: Może inaczej odpowiem: jakbyś rozmawiał z klientem, który chce stworzyć stronę firmy sprzątającej - żeby były tam podstawowe informacje, oferta, cennik, kontakt. Czy sądzisz żeby ten klient dawał #!$%@? o to czy ta strona jest w Angularze czy w React z Reduxem napędzanym Express lub static sitem z Gatsbyjs?

Nie. Strona ma działać,
  • Odpowiedz
Sam się uczę webdevu, ale jestem póki co na etapie JS, reacta jeszcze nie znam, więc mam pytanie do ekspertów z wykopu, czy trudno napisać tego typu stronę za pomocą reacta? I ile jest tam faktycznie kodu napisanego przez tego gościa, a ile jakiś gotowych rozwiązań z neta, które po prostu zaimplementował?


@maciorqa: jak już coś wiesz to nie trudno, ale plz nie ucz się z tego kodu źródłowego bo
  • Odpowiedz