Wpis z mikrobloga

Cześć

x lat temu trenowałem #mma, chciałbym do tego wrócić, zapewne po wakacjach z uwagi na to ze przez wakacje za dużo przerw jest. Najpierw chciałbym się trochę przygotować, zrzucić kilkanaście kg, poprawić kondycję itp..

Szukam prostego planu treningowego do wykonania w domu lub na powietrzu. W pobliżu mam plenerową siłownię więc jest gdzie się podciągać, zrobić pompki czy inne ćwiczenia. W domu jakieś hantle też się znajdą, ewentualnie coś dokupię jak będzie potrzeba.

Wstępnie sobie wymyśliłem że jeśli trening na siłowni plenerowej to:
- podciąganie na drążku
- pompki na poręczach
- triceps na poręczach
- brzuszki ze skrętem tułowia
- przysiady z wyskokiem
- dolna część pleców, skłony tułowia gdzie nogi są podparte, nie pamiętam nazwy ćwiczenia ;)

w domu:
- pompki
- plecy sztangielkami
- biceps sztangielkami
- walka z cieniem ze sztangielkami
- wejścia na step (krzesło :))

do tego bieganie codziennie ale raczej krótkie szybsze dystanse, tak do 100m, spacer kilka min i znowu, tak przez 30-40m, taki mam wieczorny spacer z psem.

co do tego byście dodali lub poprawili?

#mirkokoksy #sport #sztukiwalki #silownia #kalistenika
  • 7
@wiesiu2: dorzuć jakieś przewroty w przód tył, ćwiczenia na kark, gimnastyke, przetoczenia, bieg bokserski i sprawl, https://www.youtube.com/watch?v=0P_V9Ozf52w jeżeli oczywiście możesz. Jeżeli nie masz możliwości, to na pewno rozciąganie, wymachy nóg. Elementy rozgrzewki z zapasów/judo są dobre pod mma, ale z autopsji wiem, że sporo ludzi ma z tym problem (ciężko to też zrobić w domu)

A tak ogólnie, to polecam spojrzeć na kanał https://www.youtube.com/watch?v=DvwCSA0RLns gdzie jest sporo treningów/ćwiczen pod sporty walki.
@wiesiu2: Nie rezygnuj z pizzy, co to za życie...
Rób samemu w domu, daj więcej mięska, mniej sera, policz, żeby kalorie się zgadzały i można jeść dzień w dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wiesiu2: na Twoim miejscu nie tracilbym zadnego czasu na wstepne przygotowania i zrzucaniw tylko od razu walil na trening, bez zadnych planow. Podciagania i innne śrubki to.sobie mozna w miedzyczasie. Bo poznien ludzie poprzestaja ma tych przygotowamiach i nie pojawiaja sie w klubie. Zwymiotujesz pare razy na poerwszych treningach, przez dwa tyg bedziesz chodzic jak zbity kijem i tyle. Chcesz dobrze walczyc, a nie sie dobrze podciagac. Kg tak czy tak