Wpis z mikrobloga

Z ciekawości, jak długo średnio służy Wam smartfon? Mam od blisko 6 lat Xiaomi Mi5. Stan idealny (noszony w działkowym flip-flopie).
- baterię zmieniłem rok temu,
- dwa lata temu czyściłem "siateczkę" przed głośnikiem rozmów, bo słabo było słychać.

Tak, to działa bez zarzutu no i nie ma na rynku za dużo telefonów tej wielkości, tylko paletki do pong-ponga. Jedzenie niepokoi mnie, że przyjdzie moment, że np. bank albo Google nie będzie wspierać w aplikacjach Androida 8.0

#smartfon #telefony #xiaomi
  • 16
@bachus: ja co 3 lata mniej więcej, a mam doperio 3go smarta, pierwszy padł bo spaliłem ram chyba (odpalona gra i podłączona ładowarka cała noc), w drugim może wystarczyłaby wymiana baterii(bym sam wymienił jakby nie zaczęli kleić), miałem go oddać do rodziny dla starszych ale leży narazie w szufladzie
@bachus: aż się nie zepsuje.
Przez jakieś 6 lat miałem sgs3 mini, ale padł mu mikrofon i zamieniłem na przestarzały już wtedy sgs4 mini (bo na rynku były same paletki, tak jak mówisz).
Większość aplikacji nie była wspierana już od dawna dla 4.2/4.4, ale mail i jakdojade działały (wolno ale działały)
Jak w sgs4 mini padł mi ekran prawdopodobnie od skroplonej wilgoci z powietrza, to wymieniłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bachus: zmieniam średnio co 2 lata, niekoniecznie kupuje najnowszy model w ofercie. Aktualnie S20, poprzednio S9, S8, S7, HTC M8.
W sumie to z obliczeń wychodzi, że powinienem zmienić model na nowszy, ale S20 dalej robi robotę i nie widzę sensu zmiany. Zostanie ze mną jeszcze minimum rok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
niepokoi mnie, że przyjdzie moment, że np. bank albo Google nie będzie wspierać w aplikacjach Androida 8.0

@bachus: Biorąc pod uwagę, że - patrząc na XDA i 4PDA - Mi5 wydaje się mieć nienajgorsze wsparcie nieoficjalne (są dostępne custom ROM-y z parę lat nowszymi wersjami Androida) to nie martwiłbym się zbytnio przestarzałym fabrycznym oprogramowaniem.

Sam z braku alternatyw korzystam na co dzień z kilkuletniego smartfona Sony Xperia XZ1 Compact i nie
@bachus: pare lat temu mialem mi5 chyba z 3 lata i już było nieużywalne pod koniec jak dla mnie, zamulał nieważne czy soft nowy wpadł czy nie, plus problem ze znalezieniem dobrego zamiennika baterii bo ori nie było.
Potem 2 lata huaweia p30, nastepnie rok iphona 12 mini i teraz ip 13 pro.
@bachus: mi5 odstaje na każdym polu(dosłownie na każdym) o 5 długosci z każdym nowym tel do 1000zl, szybkość działania, czas pracy na bat, szybkość ładowania, aparat, jakość ekranu (oglądanie filmów itd.).. właściwie wszystko ma słabe i stare ofc do dzwonienia i mesa YT wystarczy jak każdy smartfon z 2016 roku, ale ja się nie zadowalam byle czym