Wpis z mikrobloga

Sektor bankowy odpowiada.

Zwiększone koszty spowodowane propozycjami pomocowymi rządu natychmiast zostaną przeniesione na konsumentów. Zapłacimy zdecydowanie więcej. Fundusz wsparcia kredytobiorców- 5 mld zł. Wakacje kredytowe i brak zysków z odsetek. Wskaźnik POLONIA, który zmniejszy zyski z oprocentowania. To wszystko sprawiło, ze banki podnoszą koszty obsługi. W analizie skupimy się na marżach kredytów hipotecznych. Analogiczna sytuacja i podniesienie marż wystąpiło po upadku SKOKów i sytuacji związanej z BFG.

W ostatnich miesiącach marże znacząco spadły i mamy dołek który możemy wykorzystać. mBank który oferował eko-kredyt na 1.26% i 1.56% w ofercie regularnej podnosi oprocentowanie o 0.7 p.p od wtorku. To ostatnie dni w trakcie których możemy refinansować kredyt i realnie zaoszczędzić. Wielu z was podesłało mi wasze aktualne oferty kredytowe. Średnie marże to przedział 2.0-2.7%. Oznacza to, że możecie obniżyć oprocentowanie nawet o 1 p.p. W poprzednim artykule opisałem korzyści wynikające z przeniesienia kredytu oraz dokładnie je policzyłem.

Co sądzicie o tych zmianach? Zwiększone koszty obsługi usług bankowych wpłyną na ceny w calej gospodarce. Wszystko po to żeby wspierać najmniej odpowiedzialne jednostki, które nie radzą sobie ze spłata zobowiązań. Z racji, ze to ostatni moment na przeniesienie kredytu pomogę wam w całym procesie. Możliwość wprowadzenia wniosku na przykład o 23.00 sprawia, ze działamy skuteczniej niż banki( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 6