Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 753
Krótka historia o tym jak prowadzę swoją firmę w #uk
Przyjechałem tu 4 lata temu, pracowałem w 2-3 firmach budowlanych. Jak przyjechałem to znałem moze z 3 słowa po angielsku i wiem że wypowiadałem je zle xD Dalej tak robię xD (nie miałem nigdy angielskiego w szkole)
Jakoś to było i coś tam się poduczyłem, mowie cos w tym stylu. "Ja będę wczoraj i zrobic" ale mowie, ludzie jakos rozumieją, nie zawsze, ale coś tam załatwię.
Pracuje jako ogolnobudowlaniec (dopiero zaczynam z firma i lapie co sie da), a to złożę kuchnie, a to dach, czy wykopie fundamenty lub wymuruje sciane, gniazdko zmienie czy kran.
Mam swoją wizytówkę w google i czasami dzwoni do mnie klient. I pyta się mnie,
Fuego budowlaniec? Bo ja numer w internetach znalazłem
Tak? W czym mogę pomóc?
Czy potrafisz zrobic "blahaysysjaka9udjdjskks" (c--j wie o co mu chodzi xD umiera czy co)
Pewnie, i mowie ze jestem dostepny wtedy i wtedy, a najlepiej jak wyśle mi zdjęcia i opiszę dokładnie co chce na meila, lub sms, albo przyjade i popatrze jak coś dlugo gada o czymś xD
Do zobaczenia
Do zobaczenia
I tak sobie prowadzę firmę xD klyent coś chce, ja c---a wiem co, ale jade i robie xD
Na miejscu mi jest łatwiej bo pokaze i się domyśle czego oczekuje xD
Zawsze staram się zostawic dobrze wykonana pracę i tym sposobem mam 5 gwiazdek w Googlach xDD
Tym sposobem nie pracuje dla Janusza już 2 miesiac, a codziennie pracuje do 17-18 dla kogoś
Moze #heheszki #budownictwo #remontujzwykopem #fuegobuduje
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak przewierce rurkę wieszając obrazek, zaleje ciebie, i 4 innych sąsiadów to ubezpieczyciel zapłaci, jak cie spale to uszkadzając kable to ubezpieczyciel placi. Jak przetrace twojego kota, psa lub członka rodziny przy pracy to ubezpieczyciel wypłaci do 5mln funtow. Lub jak zburzę twój dom bo cos tam robilem. Ale nie za wszystko, są dodatkowe opcje płatne miliony monet


@FueGo: no tak, ale to ile takie coś kosztuje? Jak oceniano Twoje
  • Odpowiedz
@FueGo: nie chce mi sie wierzyc w takie stawki chyba ze u jakiegoś rumuna. Nie mowiac o tym ze w ciągu tych 2 lat przez brexit ceny uslug poszly prawie 2 krotnie, a terminy ma zabite do konca roku prawie. Do pracy nikogo znaleźć nie może. Dla przykładu ostatnio w jakiej ladnej ruince pod londynem robil wylewkę w kuchni i salonie + izolacje fundamentow i podłogówkę. Nie mial za bardzo
  • Odpowiedz
@demagog: księgowa w #uk here. Podatek płacimy na zysk netto, czyli na to co zostaje ci po potraceniu kosztów. Często gęsto te koszty są baaardzo duże ( ͡~ ͜ʖ ͡°)i firma ma mało zysku bądź w ogóle ma starte i podatku się płaci psie grosze.

@FueGo ogarnij dobrą księgową, to na pewno wliczy ci w koszty coś o czym w ogóle byś nie
  • Odpowiedz
@orany: > mam ubezpieczenie jak s-------ę jakas robote lub zrobie gorzej niż było xD (w polsce nie wiem czy ktoś takie coś kupuje

@FueGo: ciekawe czy w polsce w ogole takie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


Panie a kto by się tym przejmował, lepiej niż było ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@interpenetrate:

Zawsze od tym wiedziałeś, czy byłeś zaskoczony jak pierwszy raz o tym usłyszałeś?

Ciężko powiedzieć, praktycznie całe swoje dorosłe życie (14 lat) tu mieszkam i inaczej myślę. Ale nie sądzę żeby mnie kiedykolwiek szokowała odpowiedzialność za swoje usługi. Bardziej mnie szokuje "gwarancja do bramy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A samo ubezpieczenia jest popularne a nawet obowiązkowe dla każdego prowadzącego DG w budowlance we Francji
  • Odpowiedz
@FueGo: tylko rób dobrze i bądź człowiekiem, a sam zobaczysz jak nim się zorientujesz, praca i pieniądze same Ci się pomnożą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Corrny: Nie ma co się przejmować jak mówisz, ważne żeby druga strona cie zrozumiała. Czasami to denerwuje gdy już 3 razy mowie to samo zdanie, a ktoś nie rozumie. Wtedy to i ja już mam dość i myślę sobie ze jeszcze bardzo jestem c-----y w inglisz, a prawda taka ze anglicy czasami sami siebie nie rozumieją. Coś gadaj i p-----l reszte do okola
@Tino: oby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vosemite: nie miałem w szkole, więc nie znam. Coś tam z gier wiem, ale nie wiem czy double kill mi się do czegoś przyda xD
A tutaj po prostu zaczelem sobie radzić samemu. Raz mi tylko ktoś z NIN-em pomogl. A tak to google tłumacz i jechane. Nawet mialek tutaj dziewczyne nie polke gdzie po angielsku tylko gadalismy xD
  • Odpowiedz