Wpis z mikrobloga

@Aeterna: Po konsultacji z Wami w ostatnim poście zabieram się za #darksouls 3 pomijając chwilowo dwójkę. Będzie zapewne następna.
Zacząłem jako Rycerz dla odmiany rozgrywki i wyglądu. #demonsouls Remake grałem szlachcicem a DS1 piromantą.
W trójce jednak od razu czuć to "coś" co odczuwałem w jedynce. Jakieś podpowiedzi dla klasy rycerza na początek?

PS: Chyba nie ma lepszego gatunku/serii która tak łączy społeczność jak Soulsy i to ma swój klimat.
#ps5 #ps4 #playstation #xbox #gry
Aeterna - @Aeterna: Po konsultacji z Wami w ostatnim poście zabieram się za #darksoul...

źródło: comment_1652910550gIbJ5gWcddzXUK7QNpCTZw.jpg

Pobierz
  • 13
Jakieś podpowiedzi dla klasy rycerza na początek?


@Aeterna: magia i piromancja są znerfione mocno w DS3, więc nie opłaca się z nich korzystać, ewentualnie jakieś buffy, ale nic nie potrzebujesz, jak masz rycerza to bierzesz oręż, najlepiej duży i dwuręczny miecz i lejesz wszystko co się da, żadnych wielkich rad tu nie da się wymyślić... stamina management w DS3 nie istnieje także fikołków robisz ile wlezie i jakoś to będzie, tarcze
@Aeterna: Klasy w soulsach imo nie mają żadnego znaczenia tj. to jaką wybierzesz na początek. Wybór ten tylko pokieruje cię lekko w kierunku jakim chcesz podążyć swoją postacią, zastanów się czy chcesz iść bardziej w siłę czy zręczność, czy chcesz tam wcisnąć jakąś magie? Po drodze znajdziesz mnóstwo różnych broni, możesz je przetestować i zobaczyć która najbardziej ci odpowiada. Dodatkowo w przeciwieństwie do jedynki to tutaj możesz zresetować swoje statystyki jeśli
@Sercio: @tarkaz: dzięki mistrzowie. Nie wiedziałem nawet że magia jest znerfiona. Przykry zabieg psujący według mnie grę ale to tym bardziej dobrze że nie chcę się tak zaawansowanie rozwijać w magii jak poprzednio. Co do klasy postaci to wiem że nie ma to większego znaczenia ale jak wybierałem daną to później build robiłem właśnie w tą stronę :D dlatego teraz rycerz pójdzie w siłę itp.
@Aeterna: niestety im dalej w soulsy tym gorzej pod względem klas, w DS1 i DS2 miało znaczenie jaką się weźmie na start i jak się ją rozwinie po drodze, do tego często trzeba było coś poświęcić w statach na rzecz bycia OP, tymczasem BB i DS3 stawiają mocno na dynamikę walki, także granie magiem ma sens chyba tylko jak grasz coop i ktoś ściąga na siebie całą uwagę zanim Twoja postać
@tarkaz: dzięki za obszerną wypowiedź. Zawód wielki z tą magią ale w końcu przynajmniej zagram typowo walką wręcz. A jest sens Knightem w ogóle jakiś czar chociaż jeden sobie przypisać?
jakiś czar chociaż jeden sobie przypisać?


@Aeterna: moim zdaniem łzy wyparcia mają największy sens, bo pozwalają nie zginąć jak hp spadnie do 0, ewentualnie jakieś buffy na miecz, żeby zadawać dodatkowy dmg... ale na pewno nie wbijałbym w statach więcej, niż dwa sloty na zaklęcia, nie ulepszał żadnego kosturu/dzwonka i nie inwestował w fth/int bez potrzeby
@Aeterna: Na początku i tak nie ma wielkiego wyboru, graj czym Ci pasuje ;) Nigdy nawet nie robiłem researchu pod to, jaka broń jest najlepsza.

W każdym razie grałem jakimś randomowym mieczem (chyba nawet tym co masz na screenie). Później się przerzuciłem na Irithyll Straight Sword Knight, który wypada po pokonaniu mini bossa Outrider Knight. Grę kończyłem z Black Knight Swordem. Ale to skrzywienie, bo tą bronią pokonałem Orsteina i Smouga