Wpis z mikrobloga

Przypomniała mi się sytuacja, którą miałem na majówce. Byłem u siostry i ona od czasu do czasu porusza temat, że nikogo dawno nie miałem (jakieś 2-3 lata, może ciut więcej) i że jestem już po 30 i muszę się ustatkować. Odpowiedziałem jej, że nie będę pakować się w związek z pierwszą lepszą kobietą, bo tak trzeba. Dodałem również, że na rynku (nie dodawałem, że świń, bo wtedy byłaby imba) matrymonialnym u kobiet w wieku około 30 lat sytuacja jest beznadziejna, m.in. przez tindera i apki randkowe, gdzie laski łatwo znajdują sobie kogoś na raz lub dwa i mają zawyżone oczekiwania (mówiłem z doświadczenia i rozmów ze znajomymi/koleżankami). Więc ona postanowiła mnie zeswatać i zaczęła wymieniać swoje koleżanki, które są po 30 i nie mają nikogo. W tym momencie szwagier (z którym bardzo często się nie zgadzam) zaczął oceniać każdą propozycję:
1. Przecież ta ma trójkę dzieci (rozwódka)
2. Ta rozstawała się z mężem bo zdradzała go
3. Dwójka dzieci (z innymi partnerami i niezamężna)
4. #!$%@? (siostra: no #!$%@? - nie wnikałem xD)
5. Zerwała z narzeczonym bo nie chciał z nią wyjechać na wycieczkę, bo nie dostał urlopu. Dodatkowo, podobno za mało zarabiał (menadżer w jakimś korpo).
6. Znacznie grubsza ode mnie (nie żeby coś, sam mam nadwagę, ale ona przypominała zadbanego kononowicza).
7. Dwójka dzieci (rozwódka)
8. Zmienia partnera średnio co 2 miesiące
9. Weganka, która zrobiła kłótnie na weselu, że są też posiłki mięsne (były i wegańskie xD)

Po 9 próbie siostra się nie poddała, ale zamiast tego przeszła do argumentu, że może mam za duże argumenty i że jak ktoś ma dziecko, to od razu jej nie skreśla - owszem, ale to na pewno nie jest plus, a dodatkowo mam złe skojarzenia z kobietami z dziećmi i randkowaniem.
Podsumowując - osoby, które mają stałych partnerów od kilkudziesięciu lat nie rozumieją jak czasy "podrywów" się zmieniają, sam zaczynałem w czasach, gdzie nie było tindera, a internet raczkował, gdzie znacznie łatwiej było spotkać normalne osoby, z normalnymi standardami i hobby. Obecnie obserwuje, że nie dość, że standardy są zawyżone (nawet u kobiet 30+) to jeszcze z 70% dziewczyn z apek randkowych ma zainteresowania kopiuj-wklej od siebie.
I pisząc z dólu - nie, nie jestem ani #redpill ani #blackpill uważam, że oba "nurty" przedstawiają tylko jedną stronę monety, a dodatkowo są dość dużą generalizacją, jednak nie można powiedzieć, że są całkowicie błędne. Takie moje małe przemyślenia i anegdotka.
#rozowepaski #przegryw
  • 63
w czasach, gdzie nie było tindera, a internet raczkował


@Dariel: to nie jest kwestia tindera i internetu tylko najzwyczajniej w świecie tego, ze masz ponad 30 lat i te 'kandydatki' równiez. Jak będziesz miał 50 to też będziesz oczekiwał, że spotkasz jakieś kobiety co mają 50 lat i nie mają przeszłości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie mają swoje życie i jak ma 32 lata to miała chłopaków,
@kaaban bylem wtedy w liceum. Nie bylo wtedy nawet jeszcze naszej klasy, ani większych mediow społecznościowyxh lub tez nie byly ine popularne. Pamietam jedynie fotke.pl i epuls, ale tam mimo wszystko było inaczej i raczej nie sluzyla do randkowania tak jak tinder.
@Dariel:

Kiedyś było

"nie rozwiodę się bo co ludzie powiedzą"


Aktualnie jest jeszcze

"nie rozwiodę się z moim 2-3 partnerem, bo jestem już tak stara że nie znajdę lepszego jelenia"


Problem kobiety "czy znajdę jelenia" się rozwiąże sam, jak będzie jakiś socjał w stylu

"samtona matka plus"


Wtedy będą mogły hajtać się z kim chcą, a dzieci wyżywione będą i tak przez kapitana państwo ( ͡° ͜ʖ ͡°
@moll: mol do mnie wczoraj sparowalo z 1, 5 dekady młodszą moll ona mnie się podoba słodki Jeżu , czarne włosy do pasa i opalona dupa tego mi było potrzeba , a to że ma 18-20 lat a kogo to obchodzi, pokaż mi kobietę która do sexu wybierze 40 latka zamiast 20 :), pewnie mol że łatwiej wychować 20 niż 30o to w tym właśnie chodzi:)
@solo_living_yolo: ile Ty masz lat? XD

40 latka wybierze lalka z daddy issue, Bo będzie sobie kompensowana brak ojca. Jako pierwszy partner na seks i "związek" jak znalazł

A cała moja wypowiedź była w kontekście związku, a nie seksu, póki nie zaczniesz rozróżniać tych 2, to do grobowej deski będziesz sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@EastWestEast: poproszę o źródło do badania naukowego, że wszystko się kręci wokół wyglądu, a nie link do zbioru badań na wszystko.

Znam masę udanych małżeństw, gdzie jedno albo oboje z małżonków nie są atrakcyjni, a mimo to są razem i są to udane, kochające się małżeństwa.
@Przypadkowy: moll mój ostatni związek trwał dłużej niż niejedno małżeństwo:) , nic nie poradzę na to że można spotkać kobiety w wieku 20 , czy 24 lat które są bardziej dojrzałe emocjonalnie od 30 latki. A sex jest jednym z elementów związku nie ma co demonizować seksu.()