Wpis z mikrobloga

@Azazeal zainteresuj się tematem: bruksizm. Być może na to cierpisz. Zastrzyki z botoksu w mięśnie żuchwy i jak ręką odjął. Wiem, bo moja różowa się długo borykała z nocnym zaciskaniem szczęki
@AlienFromWenus: Najlepiej pogadać z ortodontą. Z tego, co czytałam to dorosłej osobie nie da się korygować zgryzu aparatem, ale z drugiej strony wydaje mi się to mało logiczne, bo przecież jakiś 17-latek bardzo się różni od 30-latka. Już oboje raczej nie rosną. A takim dzieciom jeszcze się zakłada aparaty.
@AlienFromWenus: Poszukaj dobrego orto. ( z doświadczenia polecam iść na konsultacje do przynajmniej dwóch różnych) Co do samego aparatu to zależy jaką masz wadę to może uda się założyć aparat lingwalny. (wewnętrzny) Trochę ciężej go czyścić, ale jest niewidoczny. () Ogólnie mocno polecam grupki orto na fb można się dowiedzieć którzy lekarze są spoko, gdzie są najszybsze terminy na operacje (przy zaawansowanej retro/progenii) i
@AlienFromWenus: Jest sens. Dodatkowo polecam poszukać dobrego ortodonty, który ma kontakt z chirurgiem szczękowym. Część ludzi ma poważniejsze wady zgryzu niż tylko krzywe zęby, a niektórzy ortodonci to maskują aparatem, co powoduje dalsze problemy. Takie wady są operacyjne (i to na nfz) więc polecam się zainteresować
@AlienFromWenus: High five! Też mam i krzywe zęby i wadę zgryzu.( ) Na szczęście jestem na pograniczu operacji/leczenia aparatem i lekarz zalecił założenie systemu herbst u mnie. (Bo górna szczęka blokuje rozwój dolnej) Tak jak @Krysztalowa napisała wyżej znajdź orto, który współpracuje z chirurgiem szczękowym. A najlepiej klinikę (jeśli prywatnie) gdzie masz kilku specjalistów w jednym miejscu. Ja tak zrobiłam i nie żałuje. Podczas wizyty u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlienFromWenus: od dłuższego czasu miewam bóle w stawie skroniowo żuchwowym i zalecono mi albo szynę relaksacyjną która jest tańszym ale tymczasowym rozwiązaniem albo właśnie aparat ortodontyczny. Także też niestety będę skazany na takie coś( ͡° ʖ̯ ͡°)