Wpis z mikrobloga

27 lvl, cała noga w zylakach - główna żyła od kostki do pachwiny oraz zawijasy pod kolanem - dość grube i widoczne. (Sprawa wyglada mniej więcej jak na fotce.) To znaczy, jak stwierdziło kilku lekarzy, nie są to zylaki tylko poszerzone żyły z powodu otwierania się zastawek i niezamykania. Ekspertem nie jestem.

Każdy stwierdził, że nie są groźne, brak zakrzepów, ale warto pomyśleć o usunięciu. Doppler oczywiście robiony.

Teraz pytanie, jak wyglada takie usunięcie, bo chce w końcu po lecie się tym zająć. O ile zdrowotnie póki co mi nie grozi, to po prostu brzydko wygląda, zwłaszcza latem przy krótkich spodenkach.

Domyślam się ze NFZ nawet nie wchodzi w grę?

#zylaki #choroby #medycyna #kardiologia #chirurgia #nfz #szpital
30062018 - 27 lvl, cała noga w zylakach - główna żyła od kostki do pachwiny oraz zawi...

źródło: comment_1652828260yO0ty7aFLHn3zU2PH8NJSk.jpg

Pobierz
  • 7
@30062018: mi też coś takiego wychodzi. Jakoś niecały rok temu zauważyłem, ale dopiero ostatnio mnie to zaniepokoiło. O co chodzi z tym Dopplerem? Co to jest?

I czy takie żyły można sobie normalnie usuwać? Co będzie transportować odtlenioną krew z tkanek z powrotem do natlenienia do płuc?
@Borealny: To są na szczęście żyły powierzchowne. Masz jeszcze mase innych żył głównych, tętnic itd

Doppler to zwykle USG, lekarz przeglada żyły czy nie ma zatorów itd. Plus np każe ugiąć nogę, wyprostować aby sprawdzić przepływ krwi.
@30062018 ja na udach w sumie 3 mam takie zgrubienia, jakby guzki. W zasadzie nie bolą chyba że docisne to czuję jakby siniaki ale trochę ulany więc pewnie przez to. #!$%@? życie, się nie dziwię że baby cycki robią.