Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Jestem IT Project Managerem z 4 letnim stażem dla projektów Javowych. Ostatnio zauważam tendencje że przez wymagania klienta, często nierealne programiści u mnie w zespole zaczynają robić za free, np. w weekendy by się wyrabiać. wszystko spoko. Mamy w projekcie też nowe technologie których oni nie umieja. Jednak to PO ustala priorytety u mnie i widzę że ciśnie na dowożenie. Z drugiej strony widzę że Devowie robią się niespokojni bo robią za free by dowozić. Ostatnio jeden Dev mi się skarżył że w weekend siedzial i się uczył na własną rękę AWSa by móc taska dociągnąć w Sprincie.

Jak wyjść z tej całej sytuacji? Szkoda mi trochę zespołu chciałbym uniknąć rotacji

#java #programowanie #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6281f183656c597d13f7c100
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: jestes dupa a niee manager skoro widzisz cos co zle dziala (za duzo roboty) i nic z tym nie robisz, trzeba sie postawic PO albo zatrudnic dodatkowych ludzi, a robi sie to argumentacja czyt zbierasz np ostatnie storysy z kilku sprintow i pokazujesz ile srednio wiecej czasu musieli poswiecic na nie w takiej rozmowie z gora, serio zdegradowales sie sam zaledwie do pozycji prostego przepowiadacza polecen
@AnonimoweMirkoWyznania: zatrudnij scrum mastera. Dzięki rygorowi będzie rosła wydajność, dodatkowo wszyscy będą kierować swój gniew na niego przez co ty i reszta zespołu będzie spokojniejsza. Pamiętaj, że to musi być ktoś z charakterem, żeby team czuł respekt i strach a nie zażenowanie
@steppenwolf90: w januszowych software housach?? tak wygląda praca dla wiekszosci spólek skarbu państwa/urzedow, tam nic się nie da/nie można/wywieranie wpływu w formie samiec alpha zaraz mnie wyruha, serio, do tej pracy nie każdy się nadaje, a skoro ktoś chce być popychadłem to jego sprawa, ale żeby za kilka lat nie spojrzał w lustro i nie zorientował się że tak na prawdę to nie ma on ani autorytetu, ani umiejętności zarządzania, ani
@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli bierzecie projekty w jakichś technologiach czy wymagające obsługi czegoś, a nie macie do tego ludzi. W efekcie zmuszacie wziętych do projektu programistów, aby ciagle po godzinach uczyli się nowych rzeczy. Słabe. Jeśli już nauka, to PLATNA w godzinach pracy. Bo to wam zależy. Ci programiści sobie pójdą i zaraz będziesz sam się AWS uczył jak będziesz na to pozwalał.
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. Wypłacić wynagrodzenie za pracę w nadgodzinach
2. Opisana sytuacja to jest tylko i wyłącznie wina PM. Jeśli wymagania są nierealne to mówisz PO, że są nierealne i nie zostaną dowiezione w zadanym czasie. PO nie ustępuje? Eskaluj wyżej i miej wywalone, jeśli ostrzegałeś że tak się nie da rady. Najlepiej mieć podkładkę na mailu.