Wpis z mikrobloga

Siemka, będę tworzył aplikację w Node.js i będzie ona zapisywała oraz zczytywała dane do/z Excela. Chciałbym też zaimplementować funkcję, która będzie mi dany zakres komórek z konkretnego skoroszytu bądź całego skoroszytu zapisywać do formatu PDF. I teraz pytanie, jak to zautomatyzować? Czy jest jakiś kod (w jakim języku) by daną funkcjonalność eksportu do PDF wykonać? Oczywiście MS Excel będzie oprogramowaniem już zainstalowanym i będzie mógł być używany do eksportu. Nie wiem, może wykonanie jakiejś komendy w terminalu da radę? Bądź jakieś inne narzędzie w Node.js?
Może ma ktoś jakieś pomysły? :)

#komputery #programowanie #programista15k #nodejs #javascript #office #microsoft #office365 #biuro #informatyka #it #dev #excel
  • 11
@lukasz_r128: Hmm, w sumie o VBA też słyszałem :) A jak wygląda sprawa uruchomienia polecenia VBA z pod Node.js? Czy VBA potrzebuje jakich doinstalowanych narzędzi, .NET Framework czy coś podobnego? Bez uprawnień admina styknie? :)
@Init0: No nie robi to roboty mordo. Ja pytam dlatego właśnie konkretnie o Excela, bo w nim będę miał wykresy (dość skomplikowane) i je potrzebuję przerzucić do PDF-a. To jest cały ten problem ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bo w nim będę miał wykresy (dość skomplikowane) i je potrzebuję przerzucić do PDF-a. To jest cały ten problem ;)


@MisiekD: o d3 pewnie też nie słyszałeś xD powodzenia. Już lepiej csv ręcznie importować do xlsx niż pisać takiego potworka w 2022.
@MisiekD nie mam pojęcia, musiałbyś już sam sprawdzić. Ewentualnie jest jeszcze Power BI zamiast Excela (skoro to mają być zaawansowane wykresy/kalkulacje), ale w sumie nie wiem czy jest jakieś API do eksportu do pdf. Sam z siebie potrafi to zrobić, ale jak zo zautomatyzować nie mam pojęcia. Natomiast możesz wykresy z PBI osadzać w różnych miejscach także może zamiast pdf warto o tym pomyśleć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PortowySzczur: W sumie to nie słyszałem, ale sprawdziłem i wygląda ciekawie, ale z twgo co widzę z wykresami kart kontrolnych Shewharta sobie nie poradzi. No i też raczej użyję Excela do importowania danych, bo wklejanie wartości w poszczególne komórki jest szybkie i proste, a danych będzie bardzo dużo. Jakbym kazał je wpisywać z palca w jakieś tabelki to mogłoby być ciężko ;)