Wpis z mikrobloga

Czołem!

Jestem już w połowie drogi do ukończenia budowy swojego domu i pewnie za jakiś czas przyjdzie pora na podsumowania.
Bardzo się bałem procesu doboru ekip - wiadomo, że budowlańcy potrafią napsuć nerwów...

W moim wypadku póki co każda ekipa która się pojawiła sprawdziła się na medal!

Ale po co to piszę pewnie się zastanawiacie, otóż większość ekip brałem z forum muratora.
Istnieje tam kilka wątków o nazwie "Biała i czarna lista wykonawców z..."

Tu mamy z małopolski -> https://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-MAŁOPOLSKA-biała-i-czarna-lista-wykonawców/page211

Plan był taki, że razem z żona cofneliśmy się z postami jakieś 5 lat wstecz - ona spisywała tych złych, a ja tych dobrych.

W efekcie powstał pokaźny dokument excela gdzie miałem w jednym miejscu wszystkie ekipy do których warto zadzwonić.
Większość tych ekip miała problem z terminami co już samo w sobie jest dobrą rekomendacją dla nich.

Jednak siła tego źródła leży w ilości postów i tego jak wiele ludzi dzieli się tam swoimi doświadczeniami.

Niestety od jakiegoś czasu ilość postów drastycznie się zmniejszyła. Nie wiem czy to wynika z braku świadomości istnienia tego miejsaca czy może ludzie przestali się dzielić swoimi opiniami.

Dlatego postanowiłem napisać o tym tutaj. Jeśli jesteście już po tym trudnym etapie swojego życia jakim jest budowa domu - proszę napiszcie parę zdań o ekipach które były dobrze swoją robotę wykonały. Jeśli ktoś z kolei dał totalnie ciała też to napiszcie niech inni nie popełnią podobnego błędu.

Mnie zostało jakieś 4msc prac, ale jak tylko skończę to z pewnością napiszę o swoich doświadczeniach.

Serio takie miejsca to mega pomagają, żeby znaleźć dobrą ekipę.
Nie dajmy temu umrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powodzenia na froncie! :)

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #dom
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcel_pijak: Ale forum muratora wciąż jest bardzo aktywne. Jak wyświetlisz sobie posty z dzisiaj to tego jest mnóstwo. Szkoda tylko, że te wątki o ekipach trochę poszły w zapomienie...Ale pewnie masz rację z tym FB :/
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to wynika z braku świadomości istnienia tego miejsaca czy może ludzie przestali się dzielić swoimi opiniami.


@else_if: To co kolega wyżej napisał + ludzie częściej przestrzegają, niż polecają.
Ekipa zrobi dobrze, klient zadowolony, zapłaci, pożegna się.

Spartoli coś to chętnie obsmaruje na forum publicznym i ostrzeże innych
  • Odpowiedz
@ATAT-2: To też święte słowa. Jak kupię lodówkę, pralkę, monitor i działa to nie chce mi się pisać pieśni pochwalnych. Gdybym jednak miał model który notorycznie się psuje, z pewnością bym przestrzegał.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ale to też jest cenna informacja więc warto o tym napisać ;) Chodzi o to, że brakuje takieo miejsca w internecie gdzie w jednym miejscu masz zebrane takie informację. Tak jak mówię, mnie to forum mega mega pomogło w wyborze ekip
  • Odpowiedz
@else_if: trafiłeś akurat z tym postem, bo właśnie szukam pomysłu jak uniknąć użerania się z ekipami. Już rozważałem generalnego wykonawcę albo inwestora zastępczego. Spróbuję Twojego sposobu jak przyjdzie do szukania, dzięki!
  • Odpowiedz
Z małopolski bym pomódł, z Wielkopolski jedynie ta grupa na muratorze. Z tego co widzę, to tam też bieda ostatnio z postami :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@else_if: ja już co prawda kilka lat po dudowie ale też z każdej mojej ekipy jestem zadowolony. I tez z małopolski :)
  • Odpowiedz
@else_if: właśnie miałem zaczynać budowę ale... wykonawca mnie olał i nie przyszedł, nie odbiera telefonów, kontaktu brak. Jak masz jakąś rzetelna ekipę z okolic Krakowa to podeślij maniery na pw
  • Odpowiedz