Wpis z mikrobloga

Wreszcie zmieniłem wszystko co chciałem, w sumie to już z miesiąc temu (na święta wielkanocne klamkomanetki wjechały) i już jest wszystko. Wszystko jakbym chciał, co bym chciał i do końca nie wiem po co mi - ale chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Wczoraj po jeździe porządnie go umyłem, więc dzisiaj można cyknąć jakieś foteczki :)
Rama wyścigowa, z CCC Polsat Polkowice z 2010 roku. Podobno rama zapasowa jednego z zawodników (wiem którego), kupiona używana od jeszcze innego zawodnika z Ultegra R6600 (10s) + Campagnolo Centaur 10S (klamki, hamulce). Campa, rewelacyjnie się spisywała. Miałem ochotę wrzucić całość, ale nie mogłem znaleźć części stąd pomysł aby wjechać pełną r8000 (trochę dylematu miałem czy nie zrobić r7000 - ach ta cena). Miało być wszystko nowe, ale wrzuciłem ogłoszenie na FB (2 miesiące przez covidem) i kolo się odezwał, że ma klamki, hamulce, przerzutki i jeszcze jakieś tam graty z r8000. Przysłał, kurde, część r8000 a część 6800... wkurzyłem się, chciałem odesłać - to dał mi jeszcze 400zł rabatu i za klamki, hamulce, przerzutkę, kasetę i coś tam jeszcze - 800zł ( ͡ ͜ʖ ͡). Później kupiłem korbę, też używaną w dobrej cenie. Hamulce za 500 na allegro, stare sprzedałem za 450 ( ͡$ ͜ʖ͡$) itd.
Ostatnie zmiany to były: z młodym kiedyś trochę się ścigałem, poszedł za szybko na finish, to uznałem, że go dokręcę. Okazało się, że miałem niedokręcone lewe ramie i zerwałem połowę wieloklinu.... no nic, idealny moment aby kupić lewe ramie nowe z Inpeak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W tym samym okresie znalazłem klamkomanetki r8000 w dobrej cenie, jeszcze parę złotych się urwało. A więc jak wszystko to wszystko, dużo nie myśląc - kupiłem pedała R8000, jak szaleć to szaleć.
Jeszcze wspomnę, sprzedający powiedział: suport jest nowy, stery raczej są do wymiany. Sprawdziło się to w 100%, suport jest nowy, jest ideał. Stery wymieniłem tej zimy, bo już zjadł je ząb czasu. Tak więc w historię o tym, który zawodnik jeździł i że był to zapasowy - wierzę.

Tak więc teraz jest pełna, pełna grupa R8000. Z rewelacyjną ramą, spoko kołami. Rower jeździ jak szalony.
Specyfikacja:
Rama Merida Scultura 909 - CCC Polsat Polkowice
Osprzęt: Ultegra R8000
Korba 172,5; 52/39
Kaseta 11-32
Lewe ramie z pomiarem mocy inpeak
Koła stożek karbon 38, z przodu szytka spec, z tyłu conti.
Siodełko Spec

Kupiłem go we wrześniu 2020, do wczoraj zrobiłem nim 6795 km.

wołam @sargento do oceny
Już post dodany, @sargento zawołany, zdjęcie dodane i nagłe objawienie - wentylki nie spełniają #velominati .... jeszcze jedno zdjęcie, a teraz jest git?
#rower #szosa

PS. Ktoś uwierzy, że nigdy nie jeździł w wyścigach?? Tia, sam nim startowałem raz. A w tym roku może ze dwa razy wpadnie.
Pobierz
źródło: comment_1652687020BdHVX82rMSDUhY9bq6kxKo.jpg
  • 18