Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Coś się zaczyna dziać. Siedmiu wykonawców których zapytałem o wycenę mają wolne terminy na ten rok. Dzwonił ósmy, że mu wczoraj ktoś zrezygnował z budowy bo nie dostali kredytu.

Wołają około 60 tys za robociznę budowy domu coś takiego jak poniżej. 115m2 użytkowej + garaż. Od fundamentów po dach z deskowaniem.

Dużo, mało?

#budowadomu #nieruchomosci #budowa
xdrcftvgy - Coś się zaczyna dziać. Siedmiu wykonawców których zapytałem o wycenę mają...

źródło: comment_1652685652nZSgeTjElMm4mcXy0wu1nd.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: przerabialiśmy to po 2008 roku, przerobimy i teraz. Ceny robocizny spadną, bo idzie załamanie. Przy obecnym poziomie cen wszystkiego, 60 tys. za robociznę to jakieś śmieszne pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 19
@ThorPL ile domów wybudowałes że mówisz że bardzo mało.?

Ja 1.5 roku temu zapłaciłem 80 tys za 240 metrów, dwa stropy monolityczne, pełne piętro, antresola. Cena z deskowaniem dachu.

To że barany płacą ostatnio po 100 tys za taki domek nie oznacza że nie ma tańszych oferty
  • Odpowiedz
@Mac02: 1, tak samo jak Ty widze, co to ma za znaczenie?
W swoim wypadku podajesz cene rynkową czy "po znajomosci" jak wiekszosc tych co nazywa innych baranami?
  • Odpowiedz
  • 1
@ThorPL no ma znacznie bo ocenianie przez pryzmat jedynej budowy to mało.

Budowałem teraz jeden plus 3 znajomych buduję domu o wiem ile płacą.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Zależy jaki rejon, czy miasto etc. Też pytanie jak dobrze robią :P Znajomemu przy budowie domu ktoś odwalił fuszerkę jak zakładał dach no i ciekło po kominie XD A ze miał łazienkę tam gdzie ciekło to z czasem zaczęły kafelki odpadać XD Poprawili, po 2 miesiącach znowu to samo, oni uciekli, przyszli kolejni, chyba z 3 firmy były i to samo, poleciłem tego co mi wymieniał dach(tylko się tym zajmuje)
  • Odpowiedz
Zacznijmy od tego, że są na rynku osoby które wybudują taki dom za 60000 zł a są też takie, które wybudują za 80000 zł. Warto podjechać na budowę, gdzie dana ekipa buduje (na etapie ścian) aby zobaczyć jakość ich pracy.

Załączam zdjęcie "osiągnięcia" ekipy dewelopera w mojej okolicy. Kilka dni po postawieniu ściana frontowa leżała jak ja zdjęciu.

Jasne że się przykryje styropianem ale za te nierówności dopłacisz potem na etapie tynkowania.
G.....o - Zacznijmy od tego, że są na rynku osoby które wybudują taki dom za 60000 zł...

źródło: comment_1652693181gQG0U4vgmJZ3ps4IkvMUdu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gundo: bralem ludzi z polecenia, niektorzy sie nie kryja i wskazuja gdzie stawiali domy , mieszkam w dosc malej miejscowosci wiec wiem z reguly kto co gdzie budowal, a to zdjecie co pokazales to ostra fuszera, albo taka jakosc ceramiki
  • Odpowiedz