Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 60
272 374 + 60 = 272 434

Wszyscy mają rzepak, mam i ja!

Pętla po wioskach na których bywam często, a nigdy nie skręcałem w boczne drogi. Odhaczyłem więc dwa dworki (neogotycki w Skłudzewie naprawdę ciekawy) i jeden kościół. Dwóch grodzisk się nie udało, bo jedno zdaje się jest na terenie prywatnym, a do drugiego to nie wiedziałem jak dojechać nawet na mapy satelitarne patrząc :D

Znalazłem też nowy podjazd (chociaż tylko zjeżdżałem): @szeszupa doliczam Łążyn w poczet podjazdów po Twojej stronie Wisły :)

Przede wszystkim cieszyłem się jednak super pogodą i całkiem nienajgorszą nogą :)

-----------------------------------

#kwadraty

Podjazd znalazłem, bo znalazłem asfalt który myślałem że jest szutrem, wpadły i kwadraty i klaster podciągnięty na wschód trochę.

Max square: 16x16
Max cluster: 503 (+6)
Total tiles: 1663 (+4)

#rowerowyrownik #ruszbydgoszcz #wykoptribanclub

Skrypt | Statystyki
cultofluna - 272 374 + 60 = 272 434

Wszyscy mają rzepak, mam i ja!

Pętla po wiosk...

źródło: comment_1652623593Y5S0wNnDTVsXfhFObgzcaZ.jpg

Pobierz
  • 17
@szeszupa: wydaje mi się że jednak pod Płutowem jest Zbocze Płutowskie (nawet rezerwat obok podjazdu ma taką nazwę), a Mariańskie jest pomiędzy Ostromeckiem i hmm, Unisławiem? Zbocze którym dziś jechałem na pewno ma jakąś nazwę bo na pewno jest jakimś mikroregionem na styku mezoregionów Pojezierza Chełmińskiego (szerzej Pojezierza Chełmińsko-Dobrzyńskiego) i Kotliny Toruńskiej (szerzej Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej). Sam wąski pas do 2-3km tak samo jak od strony Unisławia i Płutowa, ale też na
@szeszupa: teraz trochę zgłupiałem, bo zawsze myślałem że jest mezoregion np. Pojezierze Chełmińskie, czy Dolina Fordońska, a mikroregionem jest Zbocze Płutowskie czy Mariańskie. Tymczasem idąc tokiem z wikipedii i nr 315.112 to w atlasie ten numerek ma mikroregion Równina Chełmżyńska. A więc te zbocza, to jest jeszcze niższy stopień podziału
@cult_of_luna: Kierowałem się treścią tego artykułu, który jest nawet zilustrowany zdjęciem zbocza w okolicach Płutowa :) Jest też na Wikipedii dość szczegółowa ilustracja, jednak nie jest pociągnięta dalej na wschód. Nowa RGFP schodzi do poziomu mezoregionów (315.11, 314.83 i 315.35), a bardziej szczegółowy podział prof. Kota schodzi tylko o poziom niżej do mikroregionów, tylko dla Kotliny Toruńskiej i nie ma tu chyba jeszcze konsensusu. Nie jestem geografem, więc moje poszukiwania
@szeszupa: z tym Zboczem Płutowskim to jestem niemal na 100% pewny że w okolicy Unisławia się zaczyna i w stronę Chełmna ciągnie :)

ale lubię systematyzować świat wokół siebie :)


no popatrz, to tak jak ja :)