Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy pracujesz na pewnej stacji paliw i na dzień dobry wchodzi ukrainiec (około 40lat) i z krzykiem pokazuje palcem "kawę rób". (pozostawiam to bez komentarza) Kasuje i mówię 5zł, on patrzy na mnie i krzyczy "za darmo".. w tym momencie myślałem że wyjdę z równowagi.

Szkoda że niektórzy z nich uważają że wszystko się im należy...
PS. Żeby nie było że jestem onucą ;) Wystarczyło żeby pan poprosił, już kilka razy robiłem darmową dla miłych osób z Ukrainy bo zasługują ale to już gruba przesada. Co wy myślicie?
#ukraina #wojna #polska #zadarmo #pytanie
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@LukaszTV

już kilka razy robiłem darmową dla miłych osób z Ukrainy bo zasługują


Co #!$%@?? Zasługują na darmową kawę, która wszystkich innych kosztuje 5 zł?

Dlaczego, Ukraińcy to jakiś naród wybrany czy o co chodzi?
  • Odpowiedz
@LukaszTV
moja żona pracuje w sklepie z rtv i sami jesteśmy zdziwieni zachowaniem niektórych Ukrainców. Wymagania darmowego sprzętu, mega rabatów na produkty czy pretensję, że nikt w sklepie nie zna ich języka i oni nie mogą się dogadać. Gdyby to jeszcze były sporadyczne przypadki, to ok,. W każdym społeczeństwie są debile, ale takie sytuacje są częste.
@brakloginuf
@Wi73k
@WiesniakzPowolania
  • Odpowiedz
  • 5
@N-Avoie
@Colin90 Jeśli pracuje się w obsłudze klienta, lub jako konduktor, w sklepie czy jako fryzjer lub kosmetyczka to takie sytuacje są niestety nagminne. Wiele osób z Ukrainy niestety są tak roszczeniowi, że głowa mała. Wszystko chcą za darmo. Paznokcie za darmo ścięcie włosów za darmo. Szkoda bo takie zachowanie wiele osób zniechęca do tego narodu.
  • Odpowiedz
@LukaszTV: itt ludzie co nigdy nie mieli do czynienia z ukrami w obsłudze klienta wyzywają od onuc xD takie sytuacje to nawet przed wojną były, a teraz pewnie się tylko nasiliły przez żerujących na pomocy
  • Odpowiedz
@LukaszTV: Pracowałam kiedyś na stacji, nawet ja jako pracownik nie miałam kawy za darmo :( A ty twierdzisz, że rozdawałeś ją innym ludziom :O Smok był w tej bajce?
  • Odpowiedz
@brajanek95: to akurat prawda, znam masę Ukraińców i już dawno to zauważyłem. Często słyszę „nalej, daj”. Najbliższa nam forma jaką zauważyłem brzmi:”czy można to lub tamto?”. Wydaje mi się ze to różnica językowa, ale może i mentalna
  • Odpowiedz