Wpis z mikrobloga

Śmierdzę po robocie, ale to idzie z siebie zmyć. Najważniejsze, że piwem zmyłem już z gardła słowa, które omal mi nie przeszły. Nasłuchaniem się dzisiaj kilku nieprzychylnych uwag na mój temat, ale to przebolałem, bo przyjąłem to na klatę po męsku i po minucie mi były one obojętne. Zrozumiałem, że nie usłyszałem niczego, czego sam o sobie bym nie wiedział, więc udało mi się zachować zimną krew i się dzięki temu nie zbłaźniłem. Nie było poczucia winy i towarzyszącej temu miny zbitego psa, nie było jakiegoś spojrzenia z poczuciem krzywdy, głupiej odpowiedzi - niczego. Nawet przytakiwałem z lekkim uśmiechem, jakbym słuchał wspomnień tejże osoby z wakacji. Nie towarzyszy mi teraz żadne negatywne uczucie. Przyznam, że to nawet dla mnie coś nowego. Wyżej postawiony facet, który ma piękną kobietę jedzie mi w gruncie rzeczy od bycie przegrywem, czyli to co ja co jakiś czas opisuję na tym tagu. Tak, jestem dziwny, jestem gelejzą, która za bardzo się wszystkim przejmuje. Nie czuje do gościa żalu, ni nienawiści, bo powiedział mi prawdę mi to prosto w oczy, wyłożył przysłowiową kawę na ławę, ale tym razem było inaczej - zawsze prawda była dla mnie splunięciem w twarz, dzisiaj była tylko ledwie chuchnięciem w ucho. Tak, przegryw choć raz przestał przejmować się zdaniem normicwa. Wątpię, by takie uczucie zawsze będzie mi towarzyszyło w pracy i w relacjach z tą rodzina, która chce utrzymywać ze mną kontakt. Możliwe, że przyczyny tego błogiego stanu należy szukać w tym, iż ostatnio czuje się jakbym był coraz bliżej jakiegoś finiszu. Dziwne to uczucie, ale tak jest - jakbym dobiegał do jakieś mety i miał gdzieś, że nie ukończyłem wyścigu na czas i jako ostatni. To w sumie trochę niepokojące uczucie, ale póki co mnie co jakiś czas mnie nawiedza. Może to zapowiedź jakiś zmian, albo to tylko chwilowa przerwa w odczuwaniu pogardy ogólnej do własnego siebie - póki co sam nie wiem.
#przegryw #feels #operatormaszyn3k #przegrywpo30tce
Pobierz CulturalEnrichmentIsNotNice - Śmierdzę po robocie, ale to idzie z siebie zmyć. Najważ...
źródło: comment_1652554131rpYQkwRuaogy1x5Ljk6mQ4.jpg
  • 26