Wpis z mikrobloga

Ponyo - po obejrzeniu The Secret World of Arrietty i Księżniczki Mononoke, pomyślałem, że sięgnę po kolejny tytuł z japońskiej stajni Ghibli. Ostatnio coś mam smaka na anime, a Ghibli się świetnie wpasowuje w mój dziecięcy pierwiastek. PRzygody, jakie przeżywają bohaterowie - w połowie magiczne, w połowie realne sprawiają że moje wewnętrzne dziecko się do mnie uśmiecha, natomiast dorosły płacze, że sam nie przeżył takiej historii. Całe szczęście, że jeszcze większość anime od Ghibli jest wciąż przede mną, a ponoć im starsze produkcje tym lepsze!

W weekend Makowe Wzgórze

#anime #ghibli #ponyo #japonskiebajki #film #filmy #filmnawieczor
k.....z - Ponyo - po obejrzeniu The Secret World of Arrietty i Księżniczki Mononoke, ...
  • 4
@veldestroyer: ja to tak czuję trochę, w porównaniu "Mój sąsiad Totoro" z "Księżniczką Mononoke" do "Ponyo" i "The Secret World of Arrietty" to jest duża przepaść, tak jakby Ghibli po drodze się sprzedało komercji (choć nie aż tak bardzo, ale jednak). Makowe wzgórze ciągle odwlekam, ale w ten weekend w końcu się zabiorę.

@zoniu: Totoro 4ever, ale Ruchomy zamek Hauru... bo ja wiem? Mhm... obejrzałem (jakoś w ciągu ostatniego roku)