Wpis z mikrobloga

@mlody_czyzyk23: Myślę, że takie rzeczy jak wybór trudności treningu to sama wyczujesz jak dłużej poćwiczysz bo zegarek za Ciebie wszystkiego nie pozna.

A tak ogólnie to w Garminie możesz patrzeć na wartość tętna spoczynkowego - to ma każdy zegarek.
Albo ciut nowsze modele Body Battery lub Health Snapshot.
@echelon_: @mlody_czyzyk23: poza body battery garmin też po każdym treningu wyznacza czas regeneracji i potem on może się zmieniać w zależności od jakości snu czy stresu w ciągu dnia, nie wiem tylko które modele to mają. No i wiadomo jak to jest z takimi wskaźnikami, czasem się sprawdzają a czasem nie ale jak ktoś lubi cyferki i go to motywuje to jest coś takiego w każdym razie.
ZdeformowanyKreciRyj - @echelon: @mlodyczyzyk23: poza body battery garmin też po każd...

źródło: comment_1652473224aLVuhS2bBgqmbOJEJf5jfr.jpg

Pobierz
@mlody_czyzyk23: osobiście badanie snu mnie interesuje. Nie sądzę że jest to bardzo miarodajne. To jest raczej zmuszanie Ciebie do spania z tym ustrojstwo na nadgarstku. Zakładam Garmina tylko na treningi. Jako codzienny klasyczny zegarek
czy wg użytkowników Garmina tam też jest to wystarczająco fajny pomiar :


@mlody_czyzyk23: Nie. Garmin Forerunner 645 potrafił wykryć że śpię mimo tego, że jechałem na rowerze z włączoną aktywnością. Fenix 6 już dużo lepiej sobie radzi ze snem, ale ciągle myli się co najmniej raz w tygodniu. No i drzemki w trakcie dnia są ignorowane (chociaż ładują Body Battery). Fitbit charge 2, którego kupowałem 6 lat temu dużo lepiej sobie
@noe44: uhm, żeby to miało jakieś odzwierciedlenie to trzeba by było nosić 24/7 jakikolwiek zegarek, a to żadna przyjemność. Ja też czasem go pacne po prostu i leży od treningu do treningu, więc co ten zegarek ma mierzyć? Z doskoku te algorytmy gówienko w papierku wyliczają.
@noe44: haha, nie ma za co. Ja też mam zakaz spania z zegarkiem na nadgarstku, bo raz pacnalem koperta partnerkę przewracając się z boku na bok, no i już w ogóle nawet nie patrzę na te wskaźniki xdd
@mlody_czyzyk23: podstawowe pytanie brzmi, na ile te wskazniki maja odzwierciedlenie w rzeczywostosci, a na ile to jest twoje przekonanie ze pokazuja prawdziwe wartosci. Prawidlowe zmęczenie, poziom regeneracji i faktyczny czas i fazy snu.

Siem twierdzic, ze to niestety nie jest tak rewelacyjne i rzetelne, ale byc moze polar wykonal swoja robote, i/lub ty idealnie wpasowywujesz sie w algorytmy.

Natomiast miej na uwadze, ze z garminem nie musi byc juz tak fajnie.