Wpis z mikrobloga

Następne dni i tygodnie mnie wyjaśnią ale kolejny raz ciesze się, że psychika mi się wyćwiczyła na tyle, że patrząc na malejący portfel jestem w stanie logicznie sobie wytłumaczyć (i podeprzeć faktami), że mam przecież dobre walory i nie należy ich sprzedawać.

W międzyczasie w ostatnie 3 tygodnie udało mi się:
* Dokupic Bloober pakietami dopowiednio po 14.00 i 14.77
* Dokupic Mirbud po 3.33
* Zakupuć MovieGames po 31
* Dokupic Suntech po 2.90
* Dokupic DataWalk po 158 (to jest #!$%@? taniocha)
* Dokupic PLTR po $7.11 i $7.51
* Zakupic poraz pierwszy Wish po $1.33 (to nie bardzo przemyślany zakup ale ich book value jest teraz wyższe niż market cap...)
* Dokupic duzo XTB w przedziale 20-21. Tutaj przyznam, że napaliłem się mocniej ale to i tak jest na longa i dla dywidendy (już się załapałem) więc nie rozpaczam. Learning z tego dla mnie taki, że prawie zawsze lepiej wychodzi mi wystawienie zlecenia z limitem trochę niższym niż aktualna cena niż kupno po obecnie najkorzystniejszym zleceniu przeciwnym.
* Sprzedac PEO po 106 zl, trzymane ponad 2 lata. Zysk prawie 115%. Można było wcześniej ale ciężko wyczuć idealną górkę.
* Pogodzić się ze stratą i sprzedać CDPR (uwaliłem 50%) zostawiając sobie symbolicznie 2 akcje do obserwowania kursu.
* Zostać długoterminowym akcjonariuszem KBJ. Mają dobre raporty. Forward P/E 5 ale chyba nazwisko Januarego Ciszewskiego skutecznie odpycha wszystkich od tej spółki. Nie sprzedam bo za mały volume jest. Średnia zakupu 16.9. Na razie -13%.

#gielda
  • 2
KBJ


@markier: O ile w 2020 Ciszewski = pompowanie kursu i każdy chętnie kupował akcje jego spółek, to teraz odwróciło się o 180 stopni. Nikt nie chce tykać spółek na których on siedzi. Jedynie nieświadomi dają się łapać (patrz kurs Columbusa od 27 kwietnia, biedacy są codziennie zasypywani)
@wyleszczony: Niestety jestem tego świadomy ale nabyłem tę wiedzę jak już posiadłem spory jak na moje możliwości i płynność pakiet KBJ.

Liczę, że rynek mimo wszystko powie za jakiś czas sprawdzam bo spółka jest tania, przynosi regularne zyski i nie ma długów (w odróżnieniu od Columbusa).