Wpis z mikrobloga

  • 8
1569 + 1 = 1570

Tytuł: Bitwa o Skaldę
Autor: Roman Runek
Gatunek: historia
Ocena: 7/10
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Liczba stron: 123
Forma książki: e-book
Przyjemnie napisany Żółty Tygrys opisujący zmagania o Skaldę pod koniec II wojny światowej. Pomimo PRLowskiego rodowodu, książka zdaje się nieźle trzymać faktów i dość obiektywnie podchodzić do opisanych wydarzeń. Przeczytałem jako dopełnienie filmu "Zapomniana bitwa", o którym pisałem szerzej tutaj: https://wiekdwudziesty.pl/zapomniana-bitwa/

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #historia #iiwojnaswiatowa #historiabookmeter
Pobierz
źródło: comment_1652450884Bl4mueFAP8c26epfRO2apB.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mokry: o dobrze wiedzieć. Powiedzieć, że były propagandowe to mało powiedzieć ale np w "Alarm na Garlandzie" nie kojarzę jakoś wcale wtrętów na PSZ na Zachodzie. Może być też tak, że pamięć zawodzi.
@jarezz: @mokry:

We wszystkich "tygrysach" które czytałem nawet jeśli nie było zakłamania wydarzeń historycznych, to i tak nawciskano rażących kłamliwych wysrywów. Żeby nie być gołosłownym, kilka przykładów.

"Kurs bojowy: Praha" - opisują tam czeskich lotników, którzy ukradli niemiecki FW-189 (zwiadowczy) i uciekli nim za sowieckie linie, gdzie udało im się wylądować gdzieś w polu. Tam początkowo wzięto ich za Niemców, ale nieporozumienie szybko wyjaśniono, obściskali się, wypili po parę kielonków