Wpis z mikrobloga

Mam kilka rzeczy do roboty w starym samochodzie #renault Clio III rocznik 2005, silnik 1.6, 88km. Rozrząd do wymiany (pełny ze wszystkimi uszczelkami), katalizator (kupiony zamiennik ale legitny w sensie nie trzeba spawac, kombinowac ani dokonywać innych wygibasów, po prostu zdjac stary założyć nowy). Pytanie do #mechanik ile to wszystko powinno kosztowac ? Mniej więcej oczywiście, bo wiem że wiele zależy od danego przypadku trudności demontazu itd. - jakieś widełki cenowe. Chce się zorientować w cenach. #auto #tarnow #kiciochpyta #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

akurat rozrząd to jedna z tych części, których bym sam nie kupował tylko zlecił całą usługę


@WatchYourBack: przypuszczalnie kupił oryginalny rozrząd w cenie w której mechanik by mu założył zamiennik.
  • Odpowiedz
@Bandurek @ksiak ja patrzę pod kątem gwarancyjnym. Przy łożysku koła czy filtrze powietrza, nie ma problemu.
Coś nie pyknie, rozrząd strzeli, silnik złom.
Idziesz do mechanika - mówi, że nie jego wina, on złożył dobrze, części były winne. Idź do nich.
Zgłaszasz się do sprzedawcy/producenta części - nie wiemy jak zostały założone, idź do mechanika.

I się kółko zamyka, a kończy się tak, że we własnym zakresie płacisz
  • Odpowiedz
  • 0
@WatchYourBack ja "o rybkach, a ty o pipkach". Pisalem, że mam CZĘŚCI KUPIONE wiec w tym zakresi jest po sprawie.
Sam rozrząd @ksiak oryginalny ale wszystko inne w tym np pompa czy katalizator to zamienniki. Jeszcze mnie nie #!$%@?ło do reszty żeby kupowac do starego trupa oryginalne rzeczy.
  • Odpowiedz
I się kółko zamyka, a kończy się tak, że we własnym zakresie płacisz za wszystko.

Dlatego mówię, że tutaj jednak komplet lepiej. Wtedy idziesz do mechanika i problem jest na jego głowie.


@WatchYourBack: i myślisz, że zwykły mechanik też Ci tak fajnie gwarancje uzna? Można się czasami zdziwić.

Jeszcze mnie nie #!$%@?ło do reszty żeby kupowac do starego trupa
  • Odpowiedz
@ksiak pewnie, że będzie szukać problemów - szczególnie jeśli miałby choć złotówkę ze swoich wyłożyć. Co nie zmienia faktu, że tutaj są jakieś szanse, przy własnym zakupie - żadne.
  • Odpowiedz
nie zgodziłbym się ze "tylko kilka % drozsze" ale ok.


@Bandurek: to zależy od części, znam przypadki, że oryginał był najtańszy ale teraz już nie pamiętam co to było.
  • Odpowiedz