Wpis z mikrobloga

Moja opinia odnośnie tego, dlaczego nie awansowało te 8 krajów.

2.Izrael
Sam obstawiłem ich awans, bo występ był bardzo dobry, pomimo że piosenka pozostawia wiele do życzenia. Zgaduję, że dla widzów mógł się wydawać zbyt arogancki, a to nie jest cecha, która skłania do głosowania na kogoś. Jurorzy być może umieścili Izrael w swoim top 10, ale zabrakło głosów widzów.

5.Gruzja
Fajne, ale zbyt eksperymentalne. Jeszcze Eurowizja nie jest na to gotowa chyba.

6.Malta
Piosenka masakrycznie bezpłciowa, a sama wokalistka to w ogóle mam wrażenie, że nie czuła tej piosenki, mimo że śpiewała poprawnie. Brak awansu zasłużony.

7.San Marino
Tu mnie osobiście brak awansu zdziwił. Myślę, że jurorzy go niedopuścili do awansu. Staging był bardzo zapamiętywalny, ale może nie dla wszystkich. Mi się podobało w każdym razie i jest to chyba występ, którego w finale będzie mi brakować najbardziej.

9.Cypr
Piosenka fajna, ale na scenie potraciła wiele ze swoich atutów, a że półfinał mocny, no to o awans było ciężko i się nie udało.

10.Irlandia
Tu obstawiałem awans, ale osobiście tego nie chciałem. Staging fajny, wykon spoko, no ale piosenka taka se, czyli na awans mogło trochę brakować.

11.Macedonia Północna
Chyba najbardziej niedopracowany utwór w stawce, a i występ kompletnie niezapamiętywalny. Brak awansu był 100% pewny.

15.Czarnogóra
Kolejna dobra piosenka. Mam wrażenie, że występowanie po Polsce w tym przypadku było nie korzystne, bo Ochman mocno ją przyćmił. No i dobór stroju jakiś taki dziwny. Trochę kłócił mi się z klimatem piosenki.

#eurowizja
  • 11
@Wypopkowicz: to z jednej strony nie jest bardzo zła a jednocześnie jest to "najbardziej niedopracowany utwór w stawce" no trochę xD według mnie totalnie nie, były o wieleee bardziej niedopracowane piosenki, Macedonia zasługiwała na finał w miejsce takiej Finlandii czy Azerbejdżanu
@Wypopkowicz: Malta miała wpadki wokalne (w sumie dziwne, bo do tej pory akurat wokal to zawsze miała bezwzględny) i na pokazie jury i wczoraj. Cypr tak samo - właściwie dopiero w refrenie dała radę zaśpiewać poprawnie, ale nie wiem, czy to nie zasługa chórków z playbacku. San Marino chyba zbyt kontrowersyjne dla wszystkich zainteresowanych - fani rocka mogli nie kupić tego pocałunki i zbyt wyuzdanego stylu, z kolei fani "awangardy" eurowizyjnej
@kicjow: dla mnie ta piosenka brzmi jak demo - może przez to, że ma taki bit jakby na chybił trafił dali. Na pewno na plus to, że Andrea dawała z siebie wszystko, i ma super wokal, którym próbowała nadrabiać, choć piosenka raczej nie dawała jej za dużo pola do popisu. W innym wydaniu, może bardziej rockowym, poradziłaby sobie lepiej.
Do tego staging taki bezpłciowy, a półfinał napakowany innymi balladami, więc ktoś
11.Macedonia Północna

Chyba najbardziej niedopracowany utwór w stawce, a i występ kompletnie niezapamiętywalny. Brak awansu był 100% pewny.


@Wypopkowicz: Nic dziwnego, że niedopracowany. Ona dostała jakieś śmieszne pieniądze na nakręcenie teledysku, że wystarczyło tylko, żeby połaziła po Skopje w swoich ciuchach i pewnie na dobre studio nagraniowe też nie było hajsu ( ͡° ʖ̯ ͡°)