Wpis z mikrobloga

@userrrr: Cztery razy zmieniłem pracę w ciągu roku, nie żałuję, od zarobków 6-7k do 22k. A „koledzy” z pracy mi odradzali, mówili ze najpierw doświadczenie muszę zdobyć w jednej robocie itd
@userrrr: Mój obecny pracodawca mi się kiedyś przyznał, że bał się ilości miejsc pracy w moim CV (aplikując tutaj miałem na koncie już 6 miejsc, z czego dwa dwukrotnie, bo zaliczyłem dwa powroty na lepszych warunkach - wszystko rozłożone na 12 lat, więc nie tak znowu strasznie). Osobiście uważam, że człowiek, który przykleił się dupskiem na 10 lat w jednym miejscu, najczęściej nie zmienia pracy dlatego, że mu tak wygodnie niezależnie
@userrrr: Dzisiaj jest tak, ze jak nie zmienisz pracy, to w wielu branżach uderzasz w sufit podwyżka. Zatrudniasz się powiedzmy za 4k. Po 2 latach masz przy dobrych wiatrach 5k, a rynkowa pensja na twoim stanowisku to aktualnie 7-10, a do tego jeszcze masz kolegów, co wiesz, ze dostają 12k za to co ty robisz w innych firmach. Przyjdzie nowa osoba - zawoła 8 i dostanie. Ale staremu, dobremu pracownikowi janusze
@capol2:

Też zmieniam pracę i nie ma czegoś takiego jak potrzeba siedzenia na jednym projekcie bo on musi byc dokonczony.


Ale mi nie chodzi o to ze masz siedzieć bo ma być dokończony. Po prostu - szukam współpracowników którzy potrafią dostarczyć duże projekty, usiąść, zrobić design, zaimplementować, wydać i sprawdzić czy zadziałało, nauczyć się na własnych błędach

Jeżeli nigdy nie zrobiłeś projektu od pierwszej do ostatniej fazy - spoko. Ale nie
Ja bym cię np na seniora nie zatrudnił bo w moim zespole szukamy ludzi którzy potrafią poprowadzić projekty które robi się z rok a potem jeszcze z rok docierania się


@gatineau: i ile płacicie za tych ludzi co chcą siedzieć te 2 lata w jednym miejscu? Bo to często problem z tym jak rynek teraz wygląda w IT np, szczególnie dla ludzi co nie mają jeszcze 15+ lat doświadczenia i rozwijają
@userrrr: Ja w ciągu ostatnich 3 lat 6 pracodawców xD Teraz też pracuję w firmie do września i #!$%@? do innej. Pracuję tam gdzie mi pasuje. Np. Lato to coś na świeżym powietrzu, a zima to na hali :)
i ile płacicie za tych ludzi co chcą siedzieć te 2 lata w jednym miejscu?


@GotoFinal: sporo, big tech, więc top rynku + jeszcze z 20% a jak kurs akcji podpasuje to z RSU masz drugą wypłatę :) z tym w ostatnich miesiącach różnie bywa ale kto się zatrudniał kilka lat temu ten nie narzeka

ale nie mamy wyjścia bo big tech w CV otwiera drzwi do każdej innej firmy więc
@Shatter: Nie chodzi o to, że to jakaś konkretna liczba. Wiele wynika z kontekstu.sa tacy, co całe cv z 3-5 lat na przykład maja takie i to w pracach, w ktorych nie jest typowe, ze sie je zmienia co 2- 3 miesiace. Ciezko to ujac w jedna definicje.
Osobiście uważam, że człowiek, który przykleił się dupskiem na 10 lat w jednym miejscu, najczęściej nie zmienia pracy dlatego, że mu tak wygodnie niezależnie od profitów, jakie może uzyskać zmieniając miejsce pracy a to oznacza, że jest mało ambitny i/lub leniwy oraz nie zależy mu w ogóle na rozwoju. Mam obecnie w swoim zespole jednego takiego ancymona, który prawie 10 lat przepracował w państwowej spółce i przez pierwsze pół roku przestawiał się
@gatineau: "top rynku" to gówno mówi, bo każdy ma inną definicje. Który to top rynku?
- 20-30k na fakturze/msc (netto) bo tyle oferują losowe firmy w polsce i mówią że "konkurencyjna stawka"?
- 30-50k na fakturze/msc (netto) bo tyle oferuje losowa zdalna firma z UK i mówi że to "konkurencyjna stawka"?
- Czy coś bliżej top rynku?
@GotoFinal: top rynku gdziekolwiek jesteś. Ale co mam ci powiedzieć - mamy widełki i jak to w dużym korpo 10 leveli. Junior w headquarters w USA dostaje $180k rocznie, menedżer średniego szczebla w Polsce 30k netto miesięcznie na uop ale to tez wszystko zależy od tego ile wynegocjujesz.

Top rynku w sensie tyle żeby cię nikt nie podkupił bez bólu ale zależy to głównie od ciebie. Widełki są szerokie.
@gatineau: No to brzmi jak te typowe "top rynku" dzielone na lokalizacje. Jak właśnie takie google w polsce, za #!$%@? bym tam nie poszedł bo przez pierwsze lata to zarabiasz mniej niż dowolna zdalna robota. Ta sama praca a płacą w #!$%@? mniej bo inny kraj ;/
Spokojnie idzie znaleźć pracę z 400 EUR/dzień bez zmiany zamieszkania w polsce na b2b. A i 650 się trafi i więcej ale na razie
@GotoFinal: no 25k pln to top polskiego rynku, czy ci się to podoba czy nie. Fakt, na pracy zdalnej można zarobić więcej - top innych rynków - ale w żaden sposób nie zmienia to faktu ze >25k u nas to top

Tak czy siak jak Google ci zaoferowało 25k - to był to dół ich widełek. Albo nie uwzględniłeś RSU które generalnie podwajają pensje, przynajmniej u nas ale słyszałem ze Google
za #!$%@? bym tam nie poszedł bo przez pierwsze lata to zarabiasz mniej niż dowolna zdalna robota.


@GotoFinal: a to trochę krótkowzroczne. 4 lata w Google i masz CV które otwiera wszystkie drzwi, w tym w każdym big techu i generalnie po tych 4 latach stawka x2 (choć w innym bigtechu) to norma. Choć trzeba się doczłapać do seniora (gdzie pensja rośnie +50% względem "zwykłego" programisty czy nawet staff/#!$%@? czy jak
@GotoFinal: w sumie aż mnie zainteresowałeś tym google i czytam ten wątek i faktycznie żenada, jeżeli te stawki w 2018 typu 15k na uop i $40k w RSU na 4 lata są tam prawdziwe to ja nie mam pytań xD Traktują Polskę jak jakąś kolonię, to samo Google w Mountain View płaci $250k... A tu ok $50k???

No to u nas jest lepiej, dużo lepiej, przynajmniej na levelu senior i zakładając
@gatineau: 4 lata to w #!$%@? czasu, potem trzeba dodatkowe 2 lata przepracować by nadrobić starte gorszego startu. Za 6 lat to ja z aktualną pracą planuje już spowalniać i pracować na max 4/5 etatu bo po co komu tyle kasy ¯\_(ツ)_/¯ do 2 lat by spłacić mieszkanie i reszta na zapas i pod inwestowanie
@GotoFinal: a to słusznie, jak celem jest wczesna emerytura to faktycznie remote work i mieszkanie w jakimś tańszym miejscu w Polsce (w sensie nie Warszawa tylko np. wiocha 60km od morza czy jak kto woli coś w górach) to świetny plan

Ja sam też planuję wcześniejszą emeryturę ale na Kanarach więc niestety muszę trochę nazbierać raczej na zachodzie :) Nieruchomości które bym tam chciał to 500k ale eur ( ͡°