Wpis z mikrobloga

Hej Mirabelki, głupie pytanie ale wydaje mi się że zadawano tu podobne. Mój kuzyn od paru lat jest recepcjonistą, w hotelu 4 gwiazdki. Ten kuzyn bardzo ładnie się wysławia, ciężko mi przytoczyć z głowy dobry przyklad. Na jednej miastowej imprezie podrywała go dużo młodsza dziewczyna(16 lat), zapytała go czy mu się nie podoba, czy problemem jest jej wiek(kuzyn 24 lata), odpowiada "Nie. Jesteś czarującą młoda dama." inna impreza, siedzimy z dziewczynami, kuzyn zaczyna śmieszkowac, dziewczyny pytają czy się upił(on nie pije) "Upiłem się jedynie atmosferą". Wczoraj w lesie ścigał się crossem z kolegą z pracy, ten kolega powiedział że kuzyn nie ma z nim szans, kuzyn odpowiedział "Z wielką niechęcią mówię to osobie która nauczyła mnie fachu hotelarza, jednak nie sprostałby Pan temu zadaniu". Słabe przykłady, on brzmi dużo lepiej. Zastanawiam się czy jest jakiś grymuar z którego mógłbym nauczyć się mówić jak taki arystokrata/kamerdyner ( ͡º ͜ʖ͡º).
#czytajzwykopem #grammarnazi #ksiazki #kiciochpyta
Radewiat - Hej Mirabelki, głupie pytanie ale wydaje mi się że zadawano tu podobne. Mó...

źródło: comment_1652408919VbPRXYpWwZhnhPugMRyDUh.jpg

Pobierz
  • 48
@Radewiat:
1. Spoko zależnie od tego jak się powie to zdanie.
2. Jest spoko bardzo - sam chyba ukradnę XD
3. Za duży słowotok - dla mnie słabe, ale co kto lubi.

Ogólnie zasada jest prosta:
Rozbij to co mówi na kilka prostszych elementów:
konkretne słowa; stale pojawiające się zwroty; maniera mówienia; mowa ciała; ogólnie jak się zachowuje i po kolei staraj się to skopiować. Na koniec odpuść sobie - twój
@Radewiat: to pewnie w dużej mierze wynika z charakteru jego pracy. Dlaczego chciałbyś celowo kreować się na kamerdynera, który jest nadal służącym? xD
Mnie osobiście taki sposób mówienia w sytuacjach towarzyskich odrzuca i od razu wywracam oczami. Chłop przenosi salonowe (a tak naprawdę hotelowe) maniery do ogniska z nastolatkami albo jazdy crossem po lesie. Dostosować sposób wysławiania i zachowania do sytuacji to też pewna sztuka, a nie bycie 24/7 zapiętym pod