Wpis z mikrobloga

Hej Mirabelki, głupie pytanie ale wydaje mi się że zadawano tu podobne. Mój kuzyn od paru lat jest recepcjonistą, w hotelu 4 gwiazdki. Ten kuzyn bardzo ładnie się wysławia, ciężko mi przytoczyć z głowy dobry przyklad. Na jednej miastowej imprezie podrywała go dużo młodsza dziewczyna(16 lat), zapytała go czy mu się nie podoba, czy problemem jest jej wiek(kuzyn 24 lata), odpowiada "Nie. Jesteś czarującą młoda dama." inna impreza, siedzimy z dziewczynami, kuzyn zaczyna śmieszkowac, dziewczyny pytają czy się upił(on nie pije) "Upiłem się jedynie atmosferą". Wczoraj w lesie ścigał się crossem z kolegą z pracy, ten kolega powiedział że kuzyn nie ma z nim szans, kuzyn odpowiedział "Z wielką niechęcią mówię to osobie która nauczyła mnie fachu hotelarza, jednak nie sprostałby Pan temu zadaniu". Słabe przykłady, on brzmi dużo lepiej. Zastanawiam się czy jest jakiś grymuar z którego mógłbym nauczyć się mówić jak taki arystokrata/kamerdyner ( ͡º ͜ʖ͡º).
#czytajzwykopem #grammarnazi #ksiazki #kiciochpyta
Pobierz Radewiat - Hej Mirabelki, głupie pytanie ale wydaje mi się że zadawano tu podobne. Mó...
źródło: comment_1652408919VbPRXYpWwZhnhPugMRyDUh.jpg
  • 48
Polecisz jakieś tytuły?


@Katzenfutter: Ciężko jest mi przytoczyć jakiś tytuł który byłby od deski do deski napisany z takim zastarzałym manieryzmem międzywojennej elegancji ale: ze względu na pewien kunszt słowny, złożoność zdań i i zajebiście dopracowanego warsztatu;) mogę polecić np.
Wymazywanie. Rozpad
Faulknera chyba wszystko, ale niech będzie choćby - Absolomie, Absolomie
Ciekawe konstrukcje (np. zdania ciągnące się na całą kartkę A4( ͡° ͜ʖ ͡°)) powstały też
Pobierz elukubracja_depresji - > Polecisz jakieś tytuły?

@Katzenfutter: Ciężko jest mi prz...
źródło: comment_16524469181gTew1AAraQsYVkbc5swch.jpg
@SaintWykopek:

Chciałbym ładniej mówić


Luz:D Czytaj autorów z dobrym warsztatem, czasem książka naprawdę nie musi mieć wartkiej akcji, nie musi się tam nic dziać, a sam język dostarcza niesamowitych wrażeń;) Czytając niektóre zdania, myśli można naprawdę dostawać wypieków na twarzy:D Czasem warto też przemielić w głowie kilka razy takie "konstrukty" i naturalnie dodawać po kawałku w swoich wypowiedziach;) Faulkner, Mann, Bernhard, Nabokov( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Radewiat Jak na moje oko to trochę trąci taki styl wypowiedzi pompatycznością. W pracy o takim charakterze ok, ale na co dzień?

Jeśli chcesz wyrażać się swobodniej powinieneś więcej czytać. Od tego się powinno zaczynać, takie moje zdanie.

Sprawdź sobie może czym jest small talk