Wpis z mikrobloga

Wiecie, dlaczego tak naprawdę tak bardzo walczymy z Konfederacją i nigdy nie będziemy mogli się dogadać? Tu chodzi o diametralnie inny sposób rozumowania. Jak człowiek może zdobywać wiedzę o świecie? Uczymy się o tym już w szkole:

1. Stawiasz tezę
2. Robisz badania, weryfikujesz prawdziwość tezy
3. Na podstawie otrzymanych wyników formułujesz wnioski

Jak to robi Konfederata?

1. Stawiasz tezę
2. Szukasz informacji, które mogłyby potwierdzić twoją tezę
3. Formułujesz taką narrację, aby dopasować obserwacje do swojej tezy

Czy wy poważnie nie widzicie, że w ten sposób nigdy nie będziecie w stanie przebić swojej bańki? A do tego jeszcze dochodzi często wyuczona autocenzura, aby pewnych źródeł/autorów nie czytać, bo "lewaccy". I ja naprawdę rozumiem wasze przekonanie, że stoicie po właściwej stronie i jesteście dobrze poinformowani. Ale tak szczerze, czy warto palić wszystkie mosty i odcinać sobie dostęp do rzetelnej wiedzy, gdyby jednak coś się zmieniło?

I nie mówię tylko o Korwinie i jego całodziennych poszukiwaniach alternatywnych relacji z wojny. Przykład? Wiele można by przytaczać, ale urzekł mnie zwłaszcza ten komentarz pod filmem przedstawiającym Rosjan strzelających w plecy bezbronnym, odchodzącym od nich cywilom.
#neuropa #4konserwy #przemyslenia
a.....s - Wiecie, dlaczego tak naprawdę tak bardzo walczymy z Konfederacją i nigdy ni...

źródło: comment_1652346565saH60HOuVvjG8kSJJ8B0WL.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

po za tym po tym co piszesz to widać że żaden z ciebie liberał, ty jesteś skrajnym lewakiem,


@NoJakNieJakTak: o chochoł, gdzie napisałem że jestem lewakiem? To że rozumiem poglądy lewackie, mnie nim nie czyni. Po prostu całkowicie się z nimi nie zgadam, bo istnieją u błędnego założenia, mylącego wolność ze swawolą.

Twoje poglądy nie mają sensu, bo ani z ciebie utylitarysta ani deontolog, poprostu stoisz w rozkraku i wystawiasz swoje poglądy na pośmiewisko z obu
  • Odpowiedz
szkoda na ciebie ryja strzępić, napisz coś jeszcze o zoofilach którym pies pozwala i możesz iść.


@NoJakNieJakTak: na mnie się obrażasz? Przecież to są słowa UTYLITARYSTY Singera, kierunku w etyce reprezentowanego przez LIBERAŁÓW. Ja tylko przytaczam ICH poglądy.
  • Odpowiedz
@NoJakNieJakTak: XD, ja osmieszam? Za onkologa nie zwracam:

But sex with animals does not have to be cruel. Who has not been at a party disrupted by the household dog gripping the legs of a visitor and vigorously rubbing its penis against them? The host usually discourages such activities, but in private not everyone objects to being used by her or his dog in this way, and occasionally mutually satisfying
  • Odpowiedz
But sex with animals does not have to be cruel. Who has not been at a party disrupted by the household dog gripping the legs of a visitor and vigorously rubbing its penis against them? The host usually discourages such activities, but in private not everyone objects to being used by her or his dog in this way, and occasionally mutually satisfying activities may develop.


@qluch: no, tak - tylko
  • Odpowiedz
no, tak - tylko że to kompletnie co innego niż napisałeś wyżej tłumoku :)


@NoJakNieJakTak: a co ja powyżej napisałem? Przecież to nie ja stoję w rozkroku z poglądami i chcę usuwać litery z lpg+ a jednocześnie obrażam się na to, że ktoś wyśmiewa utylitaryzm. Myślę, że to nie ja tutaj jestem tłumokiem w tej rozmowie.
  • Odpowiedz
tagujesz 4konserwy i neuropa i oczekujesz, że będziesz miał odpolitycznioną rozmowę? Przecież te tagi są polityczne.


@qluch: Jak najbardziej może być polityczna, ale na temat. Ty za to przyczepiłeś się do słówka, w dodatku nie mając racji, w ogóle nie odnosząc się do tematu xD

dlatego z konfederatami się nie dyskutuje, z nich trzeba się śmiać i im wytykać upośledzenie.


@NoJakNieJakTak: To może ja jestem jeszcze naiwnym idealistą,
  • Odpowiedz