Wpis z mikrobloga

Okazuje się że mogę przeznaczyć 150k na mieszkanie, w moim miasteczku to będą dwa pokoje w starym bloku, "do odświeżenia".
Chodzi o ochronę oszczędności przed inflacją, mieszkanie będzie pod wynajem.
Pytanie mam tylko jak uważacie, czy w tych dziwnych czasach to może być dobry pomysł?
#nieruchomosci #pieniadze #inwestycje
  • 15
Pytanie mam tylko jak uważacie, czy w tych dziwnych czasach to może być dobry pomysł?


@przeciwko78: Jeśli masz gotówkę i nie musisz się zakredytować to może być przyzwoita inwestycja. Choć musisz sobie zdawać sprawę, że wiele osób twierdzi że za kilka miesięcy lub za rok może być taniej, no ale to trochę jak wróżenie z fusów. Zawsze możesz też będąc klientem gotówkowym w obecnej sytuacji (zakręcojny kurek z kredytami) mocniej negocjować
@reca: mam nadzieję że masz rację. Szczerze mówiąc nie jestem w temacie ale tak to sobie wyobrażam. Ja za garaż w Lublinie dalem 90k, gdyby gdzieś dalej była praca podobnie płatna a mieszkania i inne nieruchomości były kilka razy tańsze to bym z bomby się przeprowadził xD
@przeciwko78: Cięzko mi uwieżyć, że za 150k można kupić 2 pokoje w mieście gdzie jest praca. Albo zbyt optymistycznie podszedłeś do ceny albo to nie jest takie dobre miejsce jak się wydaje. Kupowanie inwestycyjnie mieszkania teraz jest mocno ryzykowne, nawet bez lewarowania się kredytem. Ja bym się rozejrzał za jakąś działką budowlaną w perspektywicznej okolicy ewentualnie obligacje czteroletnie albo dziesięcioletnie, jak masz dzieci to 6 letnie albo 12 letnie. Rozumiem, że
@przeciwko78: Tak myślałem, że to może być Śląsk. Imo mieszkania u was są bardzo tanie, nawet powiedziałbym niedoszacowane. Więc w tym przypadku zakup mieszkania pod wynajem może okazać się dobrą opcją mimo, że w skali kraju nie należy oczekiwać wzrostu cen, realnie przy uwzględnieniu kilkunastoprocentowej inflacji mieszkania raczej na pewno spadną nawet jeśli utrzymają wartość w złotówkach. Jednak zważywszy na to, że na Ślasku ceny są bardzo atrakcyjne w porównaniu do
@przeciwko78:
W tym momencie jeśli mieszkanie jest za taką cenę to może coś z nim być nie tak. Szczególnie pod względem formalnym, własnościowym itp. Bo ta cena wydaje się niska.

Skoro masz 150k na inwestycje teraz to znaczy, że przespałeś moment na ochronę tego przed inflacją i musisz pogodzić się z utratą wartości. Ale zawsze możesz kupić inne waluty i sobie zdywersyfikować na dolary, euro, franki szwajcarskie czy nawet parę małych