Wpis z mikrobloga

Finlandia: prawdopodobnie najbardziej równościowy kraj na świecie. Chyba wielu z was słyszało ten slogan. Szefową rządu Finlandii jest kobieta, 12 z 17 ministerstw prowadzą kobiety, 46,5% członków parlamentu to kobiety.

A jednak prawo o powszechnym poborze i obowiązkowej służbie wojskowej nie zmieniło się, mimo tak inkluzywnego rządu:

Jeśli jesteś obywatelem fińskim płci męskiej i mieszkasz za granicą, podlegasz obowiązkowi powszechnej służby wojskowej, do której możesz zostać powołany od początku roku, w którym kończysz 18 lat. Kobiety mogą odbywać ochotniczą służbę wojskową.


Ciekawe z jakiego powodu tak wrażliwy na kwestie równouprawnienia rząd Finlandii nie chce wprowadzić równości płci w zakresie służby wojskowej?

Wniosek jaki z tego płynie: Feminizm nie popiera równości płci w zakresie służby wojskowej, nawet gdy ma ku temu wszelkie narzędzia.

#dyskryminacjamezczyzn #pytanie #bekazlewactwa #pieklomezczyzn #finlandia #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1652250682gjmEOCXwCCKSQ7Ts7WYCtN.jpg
  • 68
@skitarii: myślę że społeczeństwo ma tego świadomość, szczególnie to walczące o swoje prawa w sądach rodzinnych, ale poza funkcjonowaniem na obrzeżach świadomości społecznej nie widać nic więcej
@skitarii: ehhh... Może tak... Obecnie dyskryminowane są obie płcie, w różnych obszarach. A równość absolutna to mżonki. Żeby wszystkim było dobrze, zamiast łatać, musiałbyś ułożyć porządek polityczno-gospodarczo-spoleczno-obyczajowy od podstaw. A i tak zawsze znalazłby się ktoś, komu będzie źle
@sildenafil powiem ci jak wygląda służba kobiet w wojsku w Finlandii. Siedzą przed komputerem lub jeżdżą ciężarówkami i to tyle. Artyleria odpada, bo może im rozerwać macicę przy strzale, to samo ciężki sprzęt - w zasadzie nie są do niego dopuszczone nigdy. Ćwiczenia w polu z tego samego względu odpadają, inżynieryjne ich nie chcą bo nie mają siły. Dlatego nie daje się ich na przymusowe szkolenia bo trzebaby kombinować co z nimi
@karski: hmm... Budowlanka chociażby. I nie mówię tu o fizycznej pracy, tylko tej bardziej operacyjno-projektowej nazwijmy to tak. W transporcie chyba się powoli poprawia
incel-społecznik XD


@NapalInTheMorning: skąd ci się w pustej główce wzięła myśl, że jestem incelem? XD

Myślisz, że uprawianie seksu powoduje u mężczyzn frajerskie odruchy i zgodę na bycie dyskryminowanym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jakiś debilny odruch Pawłowa u soyaków XD

Nie dziwię się, że nawet feministki wami gardzą, bo was nie da się szanować, skoro liczycie że poniżaniem się zasłużycie na seks, a takie jest właśnie
Pobierz
źródło: comment_1652276676HIc9Utyni59u7UR6sHbhCd.jpg
widzę, że trafiłem w czuły punkt skoro tyle rzadkiego od ciebie poszło XD


@NapalInTheMorning: raczej wpisałeś się w schemat, który śmieszy mnie od dłuższego czasu, a jednocześnie zadziwia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No więc jak to jest? Co z stoi za tym debilnym myśleniem, że sprzedając godność dostaniecie cipę, skoro zazwyczaj i tak kończycie bez godności i bez cipy? XD

A co bardziej żałośniejsi z lewicowych inceli
@karski: w jednym dziale pracowało kilku facetów i babeczka. Jeśli do brygadzisty przyszedł facet i wydał polecenie żeby coś zrobić, było to poprstu robione, jeśli z takim samym poleceniem do wykonania przyszła kobieta, było dopytywanie się, upewnianie i dzwonienie do męskiej części żeby się upewnić że ma być to zrobione.
@karski: fajnie nie jest, co?

Ja nie jestem feministka, po prostu nie podoba mi się dyskryminowanie kogokolwiek, w tym mężczyzn też. Wyśmiewanie faceta za to że np. został nauczyciele przedszkolnym też brzmi słabo, albo jak matka alkoholiczka dostaje dziecko po rozwodzie, dlatego że to jednak matka, a nie dlatego że faktycznie zapewni dziecku lepsze warunki rozwoju od ojca
@NapalInTheMorning: przedstawiłem jak wygląda obecnie prawo w Finlandii. Bo rzekomo tam gdzie są parytety na stanowiskach rządowych i równy podział płci tam panuje równość w życiu codziennym. Jest to kłamstwem. W Polsce w czasie wojny zakaz opuszczania kraju dotyczył będzie jedynie mężczyzn. Za ustawą "o obronie ojczyzny", która jeszcze bardziej dokręca śrubę obywatelom płci męskiej w przypadku mobilizacji głosowała nawet...Lewica (w tym partia Razem).
@moll Innym sie nie podoba, inni mają to w dupie, inni sami dyskryminują bazując na swoich życiowych doświadczeniach. Natury ludzkiej nie zmienisz.