Wpis z mikrobloga

zawołaj jak kupisz mieszkanie po spadku cen o 50%. Oh wait....


@zeek: wiesz co nie uważam że takich spadków nie może być, ale musiałoby to nastąpić za kilkadziesiąt lat gdzie ubyje połowy populacji
  • Odpowiedz
@biesy: uwierz mi - wszędzie gdzie wpycha się rząd są same problemy. także i tu myślę, że to tylko pudrowanie trupa gospodarczego przed wyborami. a po wyborach tak dowalą stopy, że rynek i gospodarka wróci odrazu na właściwe tory.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Sl_w_k_1: w przeciwieństwie do ciebie, widzę różnicę między wykadrowaniem wykresu, żeby pozbyć się zbytecznych informacji a manipulacją.
@vipe dorysowal ci wykres do zera i co ci to dało oprócz tego, że zajmuje więcej miejsca. Xd
  • Odpowiedz
@M4sterExploder: Ale @Sl_w_k_1 ma rację, bo to chodzi nie o bycie stricte poprawnym, ale o percepcję. Inne pierwsze wrażenie robi wykres wykadrowany, a inne taki jak ja dorysowałem. Zauważ że na wykresie "od 0" na pierwszy rzut oka przyrost jest nieznaczny w porównaniu do całości. Zauważalny, ale tragedii niema. Natomiast jak wykadrujesz, to wydaje się jakby świat się walił i ludzie wszystkie domy sprzedają. Dopiero jak spędzisz chwilkę i przeczytasz oznaczenia
  • Odpowiedz
@M4sterExploder: Wykres wizualnie wzrósł o 300% a wartosci ledwo o 10%. Jak chcesz pokazywać tak dane to użyj tabeli, bo wykres nie dodaje żadnej informacji i nie ułatwia czytania wartości

Edit: to że zajmuje duzo miejsca to kwesta złej skali
  • Odpowiedz
a po wyborach tak dowalą stopy, że rynek i gospodarka wróci odrazu na właściwe tory.


@emeig: ale ty wiesz, że jak przekręcą za bardzo licznik stóp, to gospodarka #!$%@? się na ryj szybciej niż przez inflację?

No moze bez przesady, ale jak ktoś planuje i tak splacic kredyt szybciej niz 30 lat, to moze sobie wziac te 8 miesiecy wakacji i nadplacic za wysokosc zamrozonej raty kapital i zaoszczędzi trochę grosza.
  • Odpowiedz
@biesy: bez przesady, wakacje są na 8 rat z 300 (w kredycie na 25 lat). Inflacji tak łatwo się nie pozbędziemy więc wysokie stopy pewnie kilka lat potrwają. Jak dla mnie to są takie pozorowane ruchy byle pokazać jakieś działanie do wyborów i całkiem nie stracić tego elektoratu.
  • Odpowiedz
No i do tych chatek na #!$%@? kupuje pellet po 1700zł/t (cena rok temu 850zł XD)


@PanMihau: z tym pelletem to najlepsza jazda - robiony z trocin, których za darmo pozbywają się tartaki i jeszcze pakują w worki, jak ktoś chce zabrać. Ale co tam - wszystko drożeje to i cenę pelletu się podniesie 2x to nikt nie zauważy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bez przesady, wakacje są na 8 rat z 300 (w kredycie na 25 lat). Inflacji tak łatwo się nie pozbędziemy więc wysokie stopy pewnie kilka lat potrwają.


@czupakabra85: pewnie tak, jak ktoś ma duży kredyt to nie będzie to wielka ulga. Ja mam relatywnie niewielki (200k) więc idealny moment na przełożenie rat na koniec i nadpłatę kapitału skracając długość kredytu.
  • Odpowiedz