Wpis z mikrobloga

Komenda Główna Policji odnotowała, że 31 grudnia 2021 roku Polacy mieli 252 299 pozwolenia na broń, na które zarejestrowano 658 379 sztuki broni

Jak podaje "Nowa Trybyna Opolska" 500 tys. sztuk to broń czarnoprochowa, która jest dostępna na rynku bez zezwolenia i badań psychologicznych.


@Rustyyyy: I na ponad milion sztuk broni w rękach Polaków mamy kilka, dosłownie kilka przypadków jej użycia rocznie. Olaboga, bekazprawaków. Więcej było pewnie przypadków użycia kija do
@Awganowicz: Ale ro kilka czy nie ma żadnych? Bo wcześniej pisaliście ze nie ma żadnych a jak pisałem ze np sporo samobójców wybiera takie rozwiązanie to eeeeee to nie prawda eeeee bolacy
@Awganowicz: Jak widać właśnie Polska przekracza punkt krytyczny w którym broń zaczyna trafiać w ręce debili, a jak wiadomo jedynym rozwiązaniem tego problemu jest więcej broni bez zezwolenia co by można się przed debilami z giwerami bronić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Rustyyyy:
- I co lewaku możesz kupić czarnprochowca bez zezwolenia i nikt strzelanin nie robi
- popatrz lewaku 500mln czarnoprochowców i tylko pojedyńcze strzelaniny
-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rustyyyy: gdzie pisałem że nie ma żadnych? Nikt normalny tak nie twierdzi.nbron to narzędzie jak każde inne. Jak ktoś chce psa uderzyć to kija znajdzie. Nie w dostępności legalnej broni leży problem.

Co to za argument z samobójstwami? Lepiej że używają broni palnej zamiast rzucać się pod pociągi, truć lekami itd. przynajmniej broń jest skuteczna i nie wymaga potem ingerencji wielu służb ratowniczych.
@ShogunSdz: No popatrz odkąd sukcesywnie wprowadzają ograniczenia w używaniu samochodów liczba wypadków (zwłaszcza tych śmiertelnych) spada nie wspominając nawet o potężnej poprawie bezpieczeństwa w miejscach gdzie samochody są zastępowane komunikacją zbiorową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rustyyyy: aha, i teraz będziesz szukał jakiejś jednej wypowiedzi, żeby wrzucić wszystkich do jednego worka z

Bo wcześniej pisaliście ze nie ma żadnych a jak pisałem ze np sporo samobójców wybiera takie rozwiązanie to eeeeee to nie prawda eeeee bolacy


Ok, to jak znajdziesz ten jeden wpis, gdy ktoś twierdził, że nie ma żadnych, po potem pokaż też statystki ty "sporo samobójców" od broni CP.
@sowiq: Dobra nie było tematu wyjdź na miasto z nożem długości dłoni i daj sie sprawdzić losowemu patrolowi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież w Polsce nigdy nie doszło do żadnego ataku nożownika bo Polacy są biali a nie czarni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sowiq:

Po pierwsze, według 50a § 1 Kodeksu wykroczeń podlega karze ten, kto nosi nóż w miejscu publicznym z bezpośrednim zamiarem wykorzystania go w celach przestępczych. W takiej sytuacji każdorazowo organy ścigania muszą udowodnić, że faktycznie zaistniały obie przesłanki: posiadanie noża oraz zamiar popełnienia przestępstwa z jego użyciem.

Innym przypadkiem, w którym posiadanie noża grozi odpowiedzialnością karną, jest udział w zgromadzeniu lub imprezie masowej. Nie musisz mieć zamiaru wykorzystania ostrza w
Swoją droga jaka uznaniowość zamiar dokonania czyli jak policjant ma zły dzień to możesz mieć problemy


@Rustyyyy: wiesz, jak powołujesz się na jakiś przepis, to fajnie byłoby go wcześniej przeczytać. W podanym artykule nie ma nic na temat "bezpośredniego zamiaru", tylko "okoliczności posiadania".

§1a. tego artykułu mówi nie o imprezach masowych czy zgromadzeniach, tylko o "uczestnikach przejazdu zorganizowanej grupy uczestników masowej imprezy sportowej".

Kolejny artykuł z ustawy o imprezach masowych mówi
Nie chce mi się z tobą klucic ale jak nie wierzysz to przejdź się po zmroku z nożem w kieszeni


@Rustyyyy: ja pytam o podstawę prawną tego co piszesz, a Ty mi wyjeżdżasz z jakimiś teoriami i dowodami anegdotycznymi.

Dla Twojej informacji - z reguły noszę przy sobie scyzoryk. Zarówno rano, w dzień jak i po zmroku. Dalej nie wierzę w to, co piszesz.
@sowiq: Miales kiedyś jakieś przeszukanie na kiju? Inny przykład siekiera jest uznawana za narzędzie podczas kontroli drogowej gliniarz włożył mi ją do bagażnika jeszcze sprawdzając stopień zużycia w celu ustalenia czy faktycznie używaj jej zgodnie z przeznaczeniem.
@Rustyyyy: no dobra, ale od kiedy gliniarz jest władzą ustawodawczą? To nie on decyduje co i kiedy możesz mieć przy sobie. Więc ten przykład jest tylko dowodem anegdotycznym, jak już pisałem wcześniej. Polskie prawo nie zabrania nosić noża (poza tymi przypadkami z 2 ustaw powyżej), więc Twoja teza "nie można mieć przy sobie noża nawet kuchennego" jest błędna. Można i żaden policjant-szeryf obmacujący siekiery tego nie zmieni.
@sowiq: Ile masz chłopczyku latek? Jak policjant spakuje cie do radiowozu za niewykonywanie poleceń to będziesz mu kazał szukać paragrafów? Co to za odklejenie?
@Rustyyyy: a to niech pakuje zdrów i wydaje polecenia bez podstawy prawnej. Nawet jeśli ma za paskiem pałę to nie znaczy, że jest panem świata. Mogę się mylić, ale w Polsce obowiązuje jeszcze jako-taka sprawiedliwość i funkcjonariusze publiczni działają w granicach prawa.

Tak czy siak, w dalszym ciągu nie udowodniłeś tezy o zakazie noszenia przy sobie noży kuchennych. Więc zakładam, że teza obalona.
@sowiq: Napisałem ci wyżej to się obraziłeś ze to nieprawda. Ale dopóki nie zostaniesz złapany z tym scyzorykiem czy co tam nosisz to jak na wykopka przystało wierz lepiej
@Rustyyyy: piszesz, że X jest zakazane. Proszę o podstawę prawną. Nie potrafisz takiej wskazać i opisujesz jakieś sytuacje z policją. No to o czym my jeszcze mamy gadać? :)
@sowiq: No to dobra jeśli policjant ma dobry humor i w jego mniemaniu nie wyglądasz groźnie to możesz nosić bo to właśnie z tego paragrafu który wyżej ci napisałem wynika a i unikaj zatłoczonych miejsc bo jeszcze się okaże ze jakiś policjant uzna to za imprezę masową
właśnie z tego paragrafu który wyżej ci napisałem wynika


@Rustyyyy: no właśnie problem w tym, że nie wynika, poza jakimiś dziwnymi sytuacjami.

i unikaj zatłoczonych miejsc bo jeszcze się okaże ze jakiś policjant uzna to za imprezę masową


@Rustyyyy: Ty to piszesz serio, czy mnie trollujesz? Bo już chyba przestaję ogarniać :) Weź sobie poczytaj czym jest impreza masowa - https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002171/U/D20192171Lj.pdf
@sowiq: Miales kiedyś kontakt z policjantami? Typu wywalanie z samochodu przy -10 bo maja podejrzenie przemytu narkotyków i przez 20 minut przeszukują samochód? Po czym drugi patrol pyta się dla czego stoję na środku drogi i wkładam jakieś rzeczy do bagażnika? Albo po co panu siekiera w lesie może dam do bagażnika ale najpierw sprawdzę czy nie jesteś poszukiwany. Rozumiem ze jesteś takim bananowym Oskarkiem ze strzeżonego osiedla
@sowiq: Dużo a dokładniej uznaniowość jak ktoś uzna ze wyglądasz niebezpiecznie to zapraszamy do radiowozu i twoje wywody które mi teraz sprzedajesz nikogo wtedy nie obchodzą
@Rustyyyy: zawsze po interwencji możesz złożyć zażalenie. Możesz też ścigać z mocy prawa funkcjonariusza, który w trakcie swoich obowiązków w jakiś sposób przekroczył swoje uprawnienia. Ludzie zwykle zakładają, że pan policjant jest prawną encyklopedią, rzadko kiedy znają swoje prawa i uważają, że to co powie policjant to jest prawdą absolutną.
@Rustyyyy: to rozumiem, że jak ktoś nie ma plecaka/torby/odpowiedniej kieszeni, poszedł sobie do sklepu kupić nóż do kuchni i wraca do domu z tym nożem w ręku to biada mu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)