Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Rozróżnienie pomiędzy kolarstwem zawodniczym a rekreacyjnym przebiega tam, gdzie dobór siodełka i pedałów jest jak między szerokimi i wygodnymi, a "specjalistycznymi".

Tudzież tam, gdzie sylwetka podczas jazdy jest nachylona do przodu, a wyprostowana i cofnięta do tyłu.

Plusujesz=akceptujesz
____
#kolarstwo #rower #rowery #rozkminy
źródło: comment_1652171485ehyd98v2RgeldqbimepeqA.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bibsz: jak kiedyś z takim jednym fanatykiem XD kolarstwa rozmawiałem, co mnie się wypytywał o siodełka, bo na rowerze dojeżdżałem.

I już się nosił z zamiarem kupowania specjalnego siodełka i specjalnych spodenek dopasowanych do niego ( ͡º ͜ʖ͡º) co mu oczywiście odradzałem takie komplilacje.
Rozróżnienie pomiędzy kolarstwem zawodniczym a rekreacyjnym przebiega tam, gdzie dobór siodełka i pedałów jest jak między szerokimi i wygodnymi, a "specjalistycznymi".


@wygolony_libek-97: Nie zgodzę się. Szerokie siodełko może się sprawdzić w rowerach gdzie jeździmy w pozycji wyprostowanej. Jednak dla kogoś kto jeździł dużo szosą rekreacyjnie (nie zawodowo), siedzenie na czymś takim to mordęga i dupa boli. Każdy ma swoje wygodne siodełko, niezależnie czy jeździ zawodowo czy romantycznie.

Odnośnie zdjęć które wrzuciłeś,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dybligliniaczek: obrazek, który wrzuciłem to taki poglądowy. Który miał jakoś ilustrować "rekreacyjne vs zawody". Tutaj akurat badania aerodynamiczne, artykuł z ResearchGate.

A co do tej stabilności i sterowności-to lepiej też wtedy uważać na stopy, bo jak się wkręci nieszczęśliwie jedna to kapotaż gotowy.

No i ogólnie jeśli coś jest wąskie i wysoko osadzone, to nawet jak to jest rower miejski do jazdy raczej "rekreacyjnej"-to trzeba wkładać dodatkowy wysiłek w utrzymanie się
uważać na stopy, bo jak się wkręci nieszczęśliwie jedna to kapotaż gotowy.


@wygolony_libek-97: Nie rozumiem, w co się ta stopa może wkręcić?

coś jest wąskie i wysoko osadzone


Co to znaczy "wysoko osadzone"? Wysokość siodełka ustawia się wg przekroku, nie ma znaczenia czy rower miejski czy sportowy - jak ustawisz za wysoko/za nisko - na dłuższą metę będzie niewygodnie. Za wysoko - to oczywiste, za nisko - niektórym wydaje się że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dybligliniaczek: chodziło mi raczej o osadzenie "całości". Czyli, że kierownicę masz nisko, i wszystko inne-jak siodełko pod siebie odpowiednio wysoko ustawisz.

I masz wtedy wrażenie jakbyś siedział na czymś wysoko położonym, a jak szybko jedziesz-to czujesz się jak coś okrągłego położonego na szczycie zbocza (równowaga niestatyczna).