Wpis z mikrobloga

Zmarnowałem 3 lata NEET-ując. Teraz kończę I rok studiów z gównokierunku i zastanawiam się, czy go nie rzucić i nie zacząć czegoś lepszego od przyszłego roku akademickiego. Wtedy byłby już 4 rok w plecy. W związku z tym mam kilka pytań:
-Czy w przyszłości gdy (jeśli) już skończę studia będą mnie pytać na rozmowach o pracę co robiłem przez 3 lata po maturze? Czy zwracają na to uwagę, jeśli ktoś napisał magisterkę w wieku np. 28 lat?
-Jeśli tak to co powiedzieć? Prawdę (że chlałem, waliłem konia i przeglądałem wykop na koszt rodziców mając stany depresyjne), czy coś zmyślać (ale nie mam pojęcia co).
-Jak będą reagować rekruterzy jeśli powiedziałbym prawdę? Czy będę mieć problem ze znalezieniem pracy przez sam fakt, że pracodawca uzna, iż ktoś kto ma NEET-ową przeszłość (nawet daleko za sobą) się nie nadaje na żadne poważne stanowisko?
#praca #studia #pytanie #neet
  • 20
  • Odpowiedz
@Victus_est_in_vita:

Nikt na to uwagi nie zwraca, chyba że na jakichś super konkurencyjnych stanowiskach.

Na twoim miejscu nie obawiałbym się co zrobią rekruterzy na "poważne stanowiska". Musisz DUŻO w sobie zmienić aby taka perspektywa w ogóle przed tobą stanęła. A jeśli się zmienisz... To przestaniesz się martwić.

Poza tym ty teraz planujesz 4 lata studiów DZIENNYCH? Biorąc pod uwagę że w większości wypadków studia dzienne się jakoś szczególnie od neeta nie
  • Odpowiedz
@Victus_est_in_vita: Przecież studia dzienne w Polsce to też neet , poza kilkoma kierunkami xD Jak chcesz się szybko ogarnąć to proponowałbym zaocznie jednak. Ewentualnie 1 rok dziennie reszta zaocznie , bo marnować kolejne 5 lat na czymś co byś mógł połączyć z pracą ? A nie oszukujmy się 28 lat i zaczynać od 0 jeśli chodzi o zarobki ? Dla mnie to by była masakra osobiście. Co do 3 letniej przerwy
  • Odpowiedz
-Czy w przyszłości gdy (jeśli) już skończę studia będą mnie pytać na rozmowach o pracę co robiłem przez 3 lata po maturze? Czy zwracają na to uwagę, jeśli ktoś napisał magisterkę w wieku np. 28 lat?


@Victus_est_in_vita: będą, ja neetowałem 3 lata i mnie pytali na każdej rozmowie o pracę "co się stało, czy to jakiś błąd w cv, czy coś"
  • Odpowiedz
@Victus_est_in_vita: mówiłem, ze zwolniłem się bo chciałem ogarnąć pewne problemy zdrowotne (mimo, że to nie prawda, zwolniłem się bo byłem przegrywem z fobią społeczną i nie dawałem rady w tym korpo xD), ale potem przyszedł covid i mi sie to "wolne" przedłużyło, wiadomo, że teraz nie dostanę tyle kasy co ludzie w moim wieku no ale cóż, jak na przegrywa i tak dostaję aż za nadto ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@Victus_est_in_vita: 3 lata to jednak długa przerwa, pewnie na przynajmniej połowie rozmów na jakieś poważniejsze stanowiska jak magazyny czy produkcja będą pytać, wielu pracodawców widząc tak długą przerwe w CV może Cię nie zaprosić na rozmowe.
  • Odpowiedz