Wpis z mikrobloga

Podoba mi się najnowsza wykopowa narracja, jaka to Rosja słaba i nic nie może. Setki lat życia pod butem supermocarstwa i nagle w miesiąc okazało się, że tak naprawdę oni nic nie mogą XD. Tu dosłownie tworzy się alternatywną rzeczywistość bez historii i nauk z niej płynących, zbiorową hipnozę, którą tysiące osób łykają jak pelikany bez chwili refleksji.

Tymczasem jestem przekonany, że gdyby dziś ruscy jebli w jakiekolwiek przygraniczne polskie miasto i zwalili winę na zbłąkany ukraiński pocisk, to NATO nie zareagowałoby wcale. Niemcy i Francja wyraziliby ubolewanie, papież surowo potępił wszystkie konflikty i nakazał się ludziom miłować, Amerykanie pogrozili palcem i nakazali deeskalację, a zgraja gamoni z wykopu zostałaby z wielkim pikachu fejsem na ryju, który nie zniknąłby im do śmierci.

#ukraina #wojna #rosja
  • 38
Tymczasem jestem przekonany, że gdyby dziś ruscy jebli w jakiekolwiek przygraniczne polskie miasto i zwalili winę na zbłąkany ukraiński pocisk, to NATO nie zareagowałoby wcale. Niemcy i Francja wyraziliby ubolewanie, papież surowo potępił wszystkie konflikty i nakazał się ludziom miłować, Amerykanie pogrozili palcem i nakazali deeskalację, a zgraja gamoni z wykopu zostałaby z wielkim pikachu fejsem na ryju, który nie zniknąłby im do śmierci.


@smutny_kojot: Dokładnie tak, widzimy to również w
@mel0nik: No więc właśnie. Ukraina będzie #!$%@? za cenę wolności zachodu. Chciałbyś takiego losu dla Polski? Poza tym Ukraińcy walczą w Donbasie już ładnych parę lat i coś potrafią. Gdyby padło dziś na nas, nie wiem czy bylibyśmy w stanie równie skutecznie odeprzeć atak.
@Micro-Jet: Chłop co z global fire power się dowiedział, kto wygra wojnę. Sprzęt sam jej nie wygrywa. Ukraińcy ćwiczą od inwazji na Krym. Jak to się ma do naszej zardzewiałej armii, która grilluje na poligonach 2 razy do roku.
@smutny_kojot: O armii ukraińskiej też mówiono, że gówno co się podda już pierwszego dnia. Tymczasem okazali się przekozakami. Póki nasza armia nie sprawdzi się w boju, to nie wiemy nic o dowodzeniu, morale ani jakości sprzętu. Możliwe, że jest tak źle jak mówisz, albo lepiej niż ktokolwiek się spodziewa.