Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#it #internet #informatyka #komputery

Internet światłowód UPC, Orange, T-Mobile vs lokalny operator.
Łączę Nexera z POPC.
Czy lepiej wybrać ofertę "dużego" operatora czy iść do lokalnego? Głównie chodzi mi o stabilność połączenia i sprzętu (bo słyszałem że u dużych są z tym problemy). Cenowo oferty wraz z TV wychodzą podobnie.

I na jakiej zasadzie działa tv jambox? To jest iptv i trzeba doprowadzać Ethernet do dekodera tak?
  • 11
(bo słyszałem że u dużych są z tym problemy)


@aplplazu: A ja słyszałem, że są problemy u małych.
I co teraz?


I na jakiej zasadzie działa tv jambox?


Opisanej na stronie - kablem przychodzi sygnał, trzeba przekazać sygnał do dekodera - przewodowo lub bezprzewodowo.
@aplplazu: nie wiem co to za lokals, ale bym go sprawdził. Wielka trójca ma #!$%@? routing, czyli chcesz się połączyć z serwerem ponsadziecku, to dane idą przez Niemcy, albo inne Węgry.
Kiedyś w Vectrze się coś #!$%@?ło i ścieżki do serwera potrafiło 30s szkuac, rozwiązanie problemu, wyślij traceroue z 10 minut, panie co pan chcesz od nas utrata pakietów poniżej 1% wszytko dziala.

Najlepszy net od dużego opa to była Netia
@aplplazu:

lokalnego?

Zgadnij skąd internet bierze lokalny dostawca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Że nie wspomnę o tym, że często są kwiatki jak n-ty NAT, pojedyncze publiki na całe osiedle i tak dalej.
@krzywy_kanister: Nieczęsta praktyka - przynajmniej z moich obserwacji - ale masz rację.

T-Mobile tez stosuje podwojny nat po swiatlowodzie.

T-Mobile w ogóle ma super pomysły i sprzęt, szczególnie dla klienta biznesowego. Jak słysze hasło T-Mobile Tytan to mnie skręca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aplplazu: To ja może anegdotycznie:
Vectra przez 6 lat - okolice centrum we Wrocławiu. Padlisko straszne, w okolicy 2018 robili jakieś upgrejdy przez co internet lubił wariować średnio raz na tydzień-dwa. Przyniosło efekt, bo do 2020 nie było z nimi problemów (prócz podnoszenia rachunków znikąd i bardzo wątpliwej jakości systemów wewnętrznych). Niemniej kilka lat płaciłem za coś, co nie działało tak, jakbym się tego spodziewał.
Od praktycznie roku orange światłowód również
@aplplazu: @mutencath: Z mojej strony tak Nexera stawiala lacze ale lokalna firma byla pierwsza, nie narzekam poza podwojnym natem ktory jeszcze nie zdazyl mi zajsc za skore. Znajoma korzysta z orange na laczu Nexery i nie narzeka ale obydwoje jechalismy wczesniej na LTE czy radiowkach wiec nie ma porownania do podobnego lacza.
tyle że lokals jest na miejscu


@aplplazu: Nielokals też jest na miejscu. A nawet w wielu miejscach.
Czasem jest lepszy niż inni, czasem taki sam, a czasem gorszy.

Na podstawie szczegółowych danych oceniam, że wszyscy są w tym miejscu świetni.
;)