Wpis z mikrobloga

Mam pytanko odnośnie logistyki, a mianowicie jak wyglada łańcuch dostaw w przypadku, gdy:
Firma produkcyjna X otrzymuje zlecenie na zamówienie, które zleca współpracującej ze sobą firmie produkcyjnej Y (powiedzmy, ze ze względu na brak zdolności produkcyjnej). To w tym przypadku towar z firmy Y może być transportowany bezpośrednio do klienta? Czy raczej powinien być przewożony do producenta X i później do klienta? Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co determinuje ewentualnie taki wybór przepływu towarów.

#logistyka #dystrybucja #produkcja
  • 9
  • Odpowiedz
@kubix37: Wszystko zależy czy odbiorca może się dowiedzieć o tym, że produkcja odbyła się w firmie Y. Miałam kilkukrotnie taka sytuacje w swojej firmie. Ściągaliśmy towar z firmy Y, zmienialiśmy wszystkie etykiety i bandowki, drukowaliśmy nowe dokumenty, listy przewozowe i dopiero wtedy wysyłaliśmy do finalnego odbiorcy
  • Odpowiedz
  • 0
@Natna213: Tak tez myślałem, zastanawiam się tez czy firma partnerska jest w stanie brandowac naszym logiem. Czy w przypadku nawet transportu pośredniego przez nasza firme produkt trafi od razu do buforu i nie Brdzie musiał być „przerabiany”
  • Odpowiedz
@kubix37: Wszystko to również kwestia systemu. My przy SAP mieliśmy problem żeby producent Y drukował etykiety z naszym logo, ponieważ nie miał do niego prawnego dostępu w swoim systemie. Bardzo zawiła sprawa
  • Odpowiedz
  • 0
@Natna213: a to nie jest tak, ze systemy takie jak Sap są integralne i umożliwiają pomiędzy sobą takie przetwarzanie danych. Ogólnie bardzo ciężko znaleźć jakieś sensowne informacje na ten temat
  • Odpowiedz
@kubix37: Nie wiem jak to dokładnie wyglada od strony systemowej. U nas wyglądało to tak, że jak towar przyjeżdżał trzeba było wprowadzić go w system jako dostawę półproduktu, a następnie wygenerować w systemie ostatni krok produkcyjny wraz z kompletem etykiet i przeklejac wszystko na magazynie. Wzór etykiet dla każdego klienta mamy zakodowany w systemie, nie wiem czy byłoby możliwe jakoś to przekazać. Poza tym nie zawsze chcemy, żeby firma Y wiedziała
  • Odpowiedz
  • 0
@Natna213: analizuje podobny przypadek w mojej pracy licencjackiej, a nie mam zbyt wielu danych dlatego próbuje coś więcej się dowiedzieć na ten temat
  • Odpowiedz