Wpis z mikrobloga

@kaeres: kiedyś aplikowałem do biblioteki, obowiązki były wieksze niż powyżej plus bycie asystentem prezesa xD za staż 900zl a potem raczej za najniższą.

nie przeszedłem do drugiego! Etapu rekrutacji xDD
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: dawniej szukanie roboty za młodu to była jakaś abstrakcja, mi właściciel knajpy powiedział, że na kelnera się nie nadaje, bo mam za duże kwalifikacje w innym zawodzie a ja chciałem tylko sobie dorobić w średniej xD
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck: w tych patologicznych stażach drugą część do chociaż minimalnej powinien dokładać pracodawca, bo przez czasem nawet przez pół roku ma osła za free, później 3 m-ce umowy, do widzenia i jedzie dalej.


@JaTuTylkoNaMoment: tylko po takim stażu chyba ma obowiązek zatrudnienia chociaż na kilka miesięcy. Kumpel na takim stażu dostawał jakieś gówno pieniądze a pod stołem minimalną krajową, później pracodawca go zatrudnił i już normalnie zarabia całkiem
  • Odpowiedz
@JaTuTylkoNaMoment staże z UP to z reguły 3 miesiące i obowiązek zatrudnienia na okres 6 miesięcy po stażach. Reguła w takich stażach jest, że pracownik po przepracowaniu 3 miesięcy na umowie u pracodawcy zawija manaty a pracodawcą i tak mu wypłaca pensje i udaje że wszystko jest git. Czemu? Gdyby osoba się zwolniła trzeba w ciągu 2 tygodni znaleźć zastępstwo o takim samym profilu czyli bezrobotna kobieta/mężczyzna zarejestrowana w urzędzie przed
  • Odpowiedz