Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Kościół katolicki: dejta pinionszki na potrzebujących.

Też kościół: wykupmy bezsensowne bannery za których koszt można by było pomóc ludziom.

A jak ksionc wyrucha chłopca to ma fajrant i przeniesieni do innej parafii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@saakaszi: jakby ktoś mnie zapytał, to chyba bym się określił jak wierzący(nieregularnie praktykujący), ale antyklerykalizm to we mnie wykładniczo postępuje.
  • Odpowiedz
@Frasad: Zdaje się, że tym razem to nie Kościół, tylko jeden nawiedzony facet, który ma przedsiębiorstwo produkujące okna, czy inne takie.
Ze swoją kasą niech robi, co chce.
Ale dobrze byłoby, żeby takie ogłoszenia były właściwie podpisane, by ludzie wiedzieli, czyich produktów nie kupować.
  • Odpowiedz
@Mr_Hand_of_Fate: masz na myśli fundację Kornice, ale to chyba nie oni bo się nie podpisali co mają w zwyczaju, teraz zaśmiecają miasta niebieskimi cytatami papaja i jesteśmy piękni twoim pięknem panie, które wzięłam pierwotnie za śmieszki jakiegoś szprejarza
  • Odpowiedz
@saakaszi:
Konkubinat to cudzołóstwo? Wg ST i NT jest tylko mowa o tym, że cudzołóstwo to wtedy gdy żona lub mąż jest w kimś innym związku. Chyba, że apostołowie sobie wyklinili coś w listach.
Konkubinat to już prędzej do rozpusty skategoryzować by szło.

Szkoda, że ten baner nie potrafi zacytować fragmentu z Biblii bo aż się #!$%@? prosi o cytat.
  • Odpowiedz
@saakaszi: Mam coś fajnego spod samego pisma JKMa!
https://nczas.com/2013/04/27/korwin-mikke-jak-to-jest-z-tym-malzenstwem-co-mowi-biblia/

Otóż Stary Testament wymienia w sumie aż osiem typów małżeństwa!

[...]

Konkubinat. Oprócz żon mężczyzna mógł mieć jeszcze oficjalne konkubiny. Genesis (21:10) wyraźnie określa, że konkubina mogła być oddalona bez kłopotliwego procesu rozwodowego. Konkubinami mogły być, wg Biblii: (a) żydówki kupione od ojca; (b) gojki zdobyte na wojnie; (c) kupione niewolnice; (d) Kana’anitki „związane lub wolne” (! – Bóg najwyraźniej nie lubił
  • Odpowiedz
@Lou_la: Jeśli tym razem to dzieło jakichś biskupów czy Caritasu, to można tylko spuścić na to zasłonę milczenia. A później szok i niedowierzanie, że normalni ludzie gardzą Kościołem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Konkubinat to cudzołóstwo? Wg ST i NT jest tylko mowa o tym, że cudzołóstwo to wtedy gdy żona lub mąż jest w kimś innym związku.


@wielkaberta: Jeśli ktoś żyje w związku innym, niż nierozerwalny i uświęcony związek małżeński, który sam Bóg w niebiesiech obdarzył swą łaską, to jest grzesznikiem i spłonie.
Chyba, że jest Jackiem Kurskim, to wtedy nie. Jacek Kurski cieszy się specjalnymi względami.
  • Odpowiedz