Wpis z mikrobloga

@geuze: Wiesz to takie #!$%@?, tak samo jak to, ze w UK nie ma czy jest niewiele swiatlowod co jest klamstwem, oni ilosciowo maja bardzo podobna ilosc podlaczonych adresow co Polska tylko gdy zsumowac cala Brytanie (szkocja, czesc irlandii) nie tylko Anglie procentowo juz wychodza gorzej ale to nadal miliony adresow podlaczone jak w Polsce.
@kiwajakotako433: Trudniej jest, ludzie sa zmuszeni korzystac z LTE, brak konkurecji innego korpo, jest wiele
@geuze: 100/10 vdsl to nie jest zla opcja, jak ktos sie meczy na Neostradzie 1mbs czy LTE ktore ma duze zmiany w paremetrach pewnie wolalby miec alternatywne VDSL.
@kiwajakotako433: Zalezy, u mnie lokalny operator naprawde duzo zaczal rozbudowywac w okolicach jak moje gdy wchodzila firma wlasnie z dotacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: ale ja nie mówię, że jest źle :) Tylko jednak światłowód powoli powinien stać się standardem. Nie wykluczam nawet, że jak będę niezadowolony (bo Delta ma różne opinie) to wrócę do miedzi.

W Niemczech się poprawiło ostatnio naprawdę sporo, ale taki internet mobilny wciąż kosztuje krocie.
@geuze: W Stanach tez sa niezle ceny LTE, internetu po kablu potrafi kosztowac z 30-60 dolarow miesiecznie.

Czy swiatlowod bedzie standardem, tez nie do konca, zobacz ile zasiegu mialy kablowki w Polsce zanim Orange zaczal rozbudowywac swiatlowod do domow, latwiej jest budowac sieci od zera, czesc kablowek moze bedzie w nowych inwestycjach stawiac na swiatlowod jednak znaczna czesc starej sieci zostanie po kablu koncentrycznym do mieszkania tez pewnie jeszcze przez lata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lookazz: przez moją działkę idzie światłowód łączący 2 miasta wojewódzkie, żaden operator nie chce i nie planuje zrobić światłowodu tutaj. W większych miejscowości w okolicy mają już, ale moja zaciszna miejscowość ma 20domow i liczba ludzi spada więc nie ma to sensu finansowego chyba, może jakbym sam wyłożył z minimum 10-20tys to by podłączyli.

LTE jest szybsze niż miedź u mnie. Prędkość mam 10-40Mbit w zależności od pory dnia i tygodnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: #!$%@? dokładnie tak jest.
Ja mieszkam w centrum Lublina, a dostępne jest u mnie maks 20Mb/s.
Teoretycznie jest u mnie VDSL, ale technicy próbowali coś i według nich nie łapie synchronizacji.

Na ulicy światłowód jest od co najmniej 5-7 lat i światłowód mają ze trzy budynki, a pozostałe dalej są skazane na gównoneostradę.
W przypadku mojego budynku Orange ma umowę na dostęp do budynku od ponad dwóch lat, a do
@Masterpolska94: To przebijam stawke, ja mieszkam w samym centrum Warszawy, bliżej tk bym chyba musiał w Pałacu kultury zamieszkać i jedyne opcje dla tej kamienicy to mobilny z Playa limitowany do 100GB z pełną predkoscia lub pakiet slabego neta z jakimis dodatkowymi kanalami z Oorange za ktory płace 180zł miesiecznie nie majac nawet podpietych tych gowien od TV, bo inaczej sie tego rozegrać nie dalo (,)
@Lookazz: tu nie o prędkośc internetu chodzi tylko o to, że się ustawiasz z ziomkami na grę i nagle każdy przychodzi, odpala a tam update z dupy i tak jest coraz częściej. Szybki net to nie wszystko jak czasem update się na zmianę sciąga i instaluje
@Lookazz: Ale #!$%@?. Mam do miasta 5km. Dawno temu neostrada położyła kable ale mogę mieć neta tylko 1-10mb innego niema i muszę używać lte. Wsie które nie miły tych kabli i są daleko mają światłowód xD
@dlugi-gr: Eee to tak napisz, myslalem, ze taka cena za sam internet bez telewizji.
@zibizz1: Z swiatlowodem troche jak z woda, czy pradem, przeciez nikt ciebie nie podlaczy od jakies rury ktora przesyla wode do calej dzielnicy czy lini wysokiego napiecia, musieliby ciebie podpiac od innego punktu.
@rudyxp: Majac szybki internet szybciej sciagniesz, co z tego, ze update bedzie mniejszy skoro by zajmowal 5-15 gb, kilka razy mniej a