Wpis z mikrobloga

34% Of Retailers Couldn't Make Rent In April, New Survey Shows

Ogromną ilość biznesów już dawno zniknęła, a teraz 1/3 z tych co pozostali mają problemy z opłaceniem czynszu- dane za kwiecień

Nie są to giganty, ale małe przedsiębiorstwa, które należą do Kowalskich
Przeciez tak rządy mówią, że trzeba pomóc (ale nie rozdająca pieniądze, bo to tylko dolewa oliwy do ognia) to gdzie Oni są?
Jak molochy tracą, to od razu reagują... Ale jak przeciętny przedsiębiorca to-inflacja raz rośnie raz spada
Chyba widzicie jak podnoszone są stopy procentowe?jak długo pozostawali ślepi na inflację i ile im zajęło, aby zacząć cokolwiek robić, a i tak robią to z premedytacją i nieudolniscią, aby wydrenowac w maksymalnym stopniu spoleczne portfele. Po prostu szybciej przyjdzie do nich po pomoc (zrobisz co Ci karzą)
Pomóc to by mogli, ale gdyby zamknęli pysk, zostawili budżet Państwa w spokoju i nie mówi nam poprzez swoje narzędzia do propagandy radio, gazeta, telewizja, o co się dzisiaj kłócimy!!! kto jest dobry a kto zły...
Walka z biedą i przeludnieniem...
Wystarczy dać przeciętnym ludziom w miarę godnie żyć i w ten sposób zwalczymy przeludnieniem

Ludzie świadomi (zaradni finansowo) nie robią sobie 3 kaszojadów z których wyrosną takie same pasożyty, co będą skomelć do rządu :500 na to, 500 na tamto (od nas, z naszych podatków)

Czy cywile są temu winni, że zapier...alają, od rano do wieczora i ich nie stać na podstawowe rzeczy?
Rozumiem, nie skończyles studiów (hehe) to nie będziesz żył na wysokim poziomie
Ale ludzie nie muszą latać 5 razy w roku na wakacje, cywile chcą po prostu godnie żyć, bez dodatkowego stresu, który rząd inicjuje

Trzymają rękę na pulsie, bo w biednym kraju zarządzasz motłochem jak tylko chcesz, jedzą Ci z ręki i robią wszystko, aby taki stan rzeczy i świadomości pozostał
Ekonomia? A po co Ci to, przecież my mamy od tego specjalistów.. Ty nie musisz się tym interesować

#gielda #ekonomia #finanse #gospodarka
  • 21
@Frasad:
Całkowicie się zgadzam
Oni już zawsze będą pamiętać, że Ci dali a tamci nie
A to, że jeszcze dopłaca do tego co dadzą, to nawet się w tym zakutym łbie nie mieści.
Gdybyś wspomniał tylko, że przez takie numery, tylko zwiększa się ilość gotówki w obiegu, co potęguje inflację, to by myśleli, że żartujesz

Pozy tym nawet nie wiedzą co to jest inflacja, usłyszeli w tv, są z tym słowem
@FxJerzy:
Tego tupu dane już od jakiegoś czasu podaje
Pewnie czytałeś te wypociny poniektórych, że w Ameryce już wszystko sobie kupili a teraz będą podróżować itp, ciekawe za co?chyba, że opiekuńczy rząd rozda jakieś talony, stymulanty-za które i tak podatnik zapłaci
@Jcmg:
A nie zauważyłeś że każda teoria spiskowa za jakiś czas jest prawda
Skoro nawet rząd Stanów Zjednoczonych mówi jasno, żeby nie ufać tym teoria, to oznacza mniej więcej tyle, że jest to sto procent racja i nie chcemy, abyś o tym wiedział i się tym interesował
Nie mówię o ja szczurach, czy plaskoziemcach

Tak jak mówisz tak jest, przecież dzisiaj korporacje są bogatsze niż kraje
A ten co ma siano
@Jcmg:
No pewnie, że specjalnie
Przecież taki dodruk (historyczny) nie był w ogóle. Potrzebny
Także większa ilość pieniędzy w obiegu powoduje inflację i tak się dokładnie stało
A wiesz jak ja to widzę? Otóż z tak...

O biedny nie masz gdzie mieszkać nie masz co jeść? My się Tobą zaopiekujemy, ściągnij sobie aplikacje, a my doładujemy Ci elektroniczny portwel żebyś biedaku miał za co zjeść, a jeszcze jedna musisz się zaszczepić
@Byku_of_wall_street: No dokładnie przecież żyjemy w otoczeniu ciągłej paniki przez ostatnie 2 lata, zobacz teraz co już się dzieje na rynku mieszkaniowym, nie zarabiam źle, powyżej średniej krajowej, mam 21 lat i tak jak jeszcze rok temu myślałem o wynajmie kawalerki w Poznaniu tak teraz razem z dziewczyną czekamy jeszcze i siedzimy u rodziców bo po prostu wole te pieniądze inwestować w siebie, giełdę itp. Po prostu w umiejętności, które dadzą
@Jcmg:
I bardzo dobrze
Teraz taka rada od starszego kolegi
Nie zaprzątaj sobie głowy konsumpcja, dzieciaki w Twoim wieku to tylko iphon, insta, tiktok
Nie daj sobie spać głowy tym przekazem
Polecam odstawić wszystkie utwory muzyczne co są dzisiaj promowane
To o czym te ku.. wy rapują hehehe-nie ma nic wspólnego z życiem, to tylko puste słowa, pod którymi nie mogą się podpisać

Mówią o tym co jest modne (popaprane)
Dając
@Byku_of_wall_street: No niestety co do kasy to ciężki temat bo w ramach nauki #!$%@?łem sporo kasy na giełdzie, ucze się intensywnie, chcę to robić i się temu poświęcić, ale niestety straciłem sporo oszczędności, co do konsumpcji strasznie minimalistyczne mam podejście w dupie mam iphone, najnowsze słuchawki, macbooki, liczy się dla mnie funkcjonalnośc i wytrzymałość, szczęscia szukam poza tym na spełnianiu siebie chociaż nie powiem #!$%@? kapitału mocno mnie dotknęło, jednak mam
@Jcmg:
Przykre jest to że szkoła robi z nas takich ignorantów..
Co mnie obchodzi jakiś Krzywousty czy inny Mieszko...
A gdzie Bretton Woods a gdzie Nixon w latach 80,gdzie od tego czasu robia z nami co chcą (pieniądze od tego czasu nie mają w niczym pokrycia, można je po prostu wydrukować i kazać społeczeństw oddawać wraz z odsetkami, stąd te tryliardy i inne kwoty,liczby które trudno nawet sobie wyobrazić) gdzie powstanie
@Byku_of_wall_street: Dokładnie, czuje się 10x mądrzejszym człowiekiem i bardziej świadomym odkąd poszedłem na studia z finansów (oczywiście wiele mnie nie nauczyły, ale zaintersowały tematem). Przecież cała historia, polityka, wojny, ekonomia opiera się na finansach, a w Polsce #!$%@? 80% nie wie co to stopy procentowe i winią banki nie xd
@Byku_of_wall_street: Połowa nie wie kto to nixon, nie łapią faktów czemu Kennedy mógł zostać zabity, czemu mieliśmy kryzys w 2008, jak kształtują się bańki, co dzieje się od covidu, totalna ignorancja a co do edukacji to jest w ogóle dramat, na studiach aktualnie uczą mnie 3 rok jak przedzielić jedną wartość przez drugą żeby wyliczyć strukturę xd
@Byku_of_wall_street: W ogóle dla mnie to też jest celowy zabieg, nie wierzę, że na przykład pakt z Bretton Woods jest mniej historycznie ważny od daty jakiejś bitwy xd pokolenie po 1973 już nie wie, że istniał inny system walutowy, więc po co pokazywać, żeby ludzie zadawali pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jcmg:
Racja, ale z tymi bankami można im przyznać rację, bo od nich się zaczęło
W końcu Fed nam zasponsorowal takie czasy,a teraz jeszcze na tym zarabiają(banki) poprzez stopy procentowe.
Ale wina po stronie ludu
Tak się cieszyli, że pieniądze z nieba za darmo spadaj i to jeszcze w takich ilościach
A nikt nie pomyślał, co będzie tego skutkiem
Gdyby społeczeństwo miało jakiekolwiek pojęcie o ekonomi, to do tego dodruku by
@Jcmg:
Dokładnie
A może by coś powiedzieli ktoś zarabiał na tych wojnach jakie rodziny są Zawsze w to zaangażowane, kto zyskuje a kto traci?

Ale przecież ludzie nie mogą zadawać niewygodnych pytań
Mają kontrolę nad przeszłością i w ten sposób kontrolują teraźniejszość i przyszłość