Wpis z mikrobloga

@skitarii:

Utrzymywanie jakiegoś miasta to też jest utrzymywanie zwartej linii


Absolutnie nie. Utrzymywanie zwartej linii w walkach miejskich jest wręcz kontrproduktywne zwłaszcza jeśli przeciwnik ma przewagę w sile ognia. W obronie miasta potrzebne jest tylko kilka umocnionych pozycji i mobilne oddziały stosujące niemal partyzanckie
  • Odpowiedz
Absolutnie nie. Utrzymywanie zwartej linii w walkach miejskich jest wręcz kontrproduktywne zwłaszcza jeśli przeciwnik ma przewagę w sile ognia. W obronie miasta potrzebne jest tylko kilka umocnionych pozycji i mobilne oddziały stosujące niemal partyzanckie taktyki.


@Waffenfarbe dobrze, że Ukraińcy tego nie wiedzą i zatrzymują Rosjan na przedpolach dużych miast, zamiast pozwolić im je w znacznej części zajmować, aby uwikłać się w walki partyzanckie, bo inaczej szło by im dużo gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

NATO im wysyła. I "MRE" można zrobić w
  • Odpowiedz
@skitarii:

dobrze, że Ukraińcy tego nie wiedzą


Właśnie to wiedzą i tak robili i robią do teraz w Mariupolu. I ty chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Dopuszczenie do walk miejskich do już pewna porażka
  • Odpowiedz
Właśnie to wiedzą i tak robili i robią do teraz w Mariupolu.


@Waffenfarbe: przecież Mariupol oni stracili i zostały niedobitki w bunkrach. Serio podajesz jako przykład ukraińskiej obrony jedno z dwóch dużych miast, które oni stracili? XD

I ty chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Dopuszczenie do walk miejskich do już pewna porażka
  • Odpowiedz
@skitarii:

przecież Mariupol oni stracili i zostały niedobitki w bunkrach. Serio podajesz jako przykład ukraińskiej obrony jedno z dwóch dużych miast, które oni stracili? XD


Wcześniej wykrwawili prawie pół DNR i piechotę morską. I do teraz są tam jeszcze
  • Odpowiedz
@raven_raven: przecież ty nie chcesz niczego wiedzieć, tylko się zesrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wśród setek plusujacych te memy osób jest masa zachodnich Julek, bo jesteśmy już częścią Zachodu, a do tego te memy pochodzą z zachodnich serwisów i tam były też kolportowane, więc całe to twoje pisanie to tylko syndrom wyparcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wcześniej wykrwawili prawie pół DNR i piechotę morską. I do teraz są tam jeszcze obrońcy.


@Waffenfarbe: i co z tego? To jest wyjątek, a nie typowa obrona miasta w wykonaniu Ukraińców. Nie bredź więc.

Znowu problem ze zrozumieniem. I jedzenie pakuje się w termosy i je od razu nie odgrzewa. I w trakcie IIWŚ żołnierze jedli często tygodniami racje. Czy oni byli za głupi, żeby sobie coś ugotować? A sraczki można dostać zawsze. Wiesz jak działa zatrucie pokarmowe? MRE są zaprojektowane tak żeby nie było
  • Odpowiedz
@skitarii:

i co z tego? To jest wyjątek, a nie typowa obrona miasta w wykonaniu Ukraińców. Nie bredź więc.


W Charkowie tak samo zrobili i nikt już do miasta nie próbował nawet wjeżdżać. Wpuścili kolumnę do miasta i już nie
  • Odpowiedz
W Charkowie tak samo zrobili i nikt już do miasta nie próbował nawet wjeżdżać. Wpuścili kolumnę do miasta i już nie wyjechała.


@Waffenfarbe: zrobili tak po obronie okrężnej.

Na konserwy i batony ich nie
  • Odpowiedz
@skitarii:

Nie mają gorszej, bo mają dług wewnętrzny, a nie zagraniczny jak USA. Miasta widmo to bankructwo zwykłych Chińczyków, a nie państwa chińskiego.


Zagraniczny też mają. A bankructwa zwykłych ludzi to głęboka recesja, która i tak wymusza interwencję
  • Odpowiedz
Zagraniczny też mają. A bankructwa zwykłych ludzi to głęboka recesja, która i tak wymusza interwencję państwa.


@Waffenfarbe: interwencja państwa to nie upadek państwa.

FED zawsze może skupować obligacje do czasu aż osiągną zerową lub ujemną
  • Odpowiedz
@skitarii:

Przecież USA teraz stopy procentowe chce podnosić, żeby inflację hamować


Do 1% przy inflacji 8,5%. Oni na tym długu i tak sporo zarabiają przez ujemne realne stopy. I jak mieliby
  • Odpowiedz
Do 1% przy inflacji 8,5%. Oni na tym długu i tak sporo zarabiają przez ujemne realne stopy. I jak mieliby zbankrutować?


@Waffenfarbe: gdybyś wiedział coś o gospodarce USA to wiedziałbyś, że przy obecnym zadłużeniu sprawi to, że Amerykanie będą więcej wydawać na obsługę długu, niż na wojsko.

Tylko dolar jest obecnie światową walutą rezerwową i USA nigdy na to nie pozwoli. I na razie wszyscy oddają dobra za papierki. Dolary to główny produkt eksportowy
  • Odpowiedz
@skitarii:

A co USA będzie miało do gadania, jeśli nagle ich waluta stanie się bezwartościowa? Piszesz na temat o którym nie masz pojecia.


Ich waluta nie staje się bardziej bezwartościowa od innych walut fiducjarnych. DXY nie kłamie. Jeśli upadnie dolar to upadną wszystkie inne waluty choćby z tego powodu, że banki centralne mają za dużo obligacji
  • Odpowiedz
Ich waluta nie staje się bardziej bezwartościowa od innych walut fiducjarnych. DXY nie kłamie. Jeśli upadnie dolar to upadną wszystkie inne waluty choćby z tego powodu, że banki centralne mają za dużo obligacji dolarowych.


@Waffenfarbe: oczywiście, że się stanie, skoro USA ma tak wielki deficyt handlowy budowany na dodruku pieniądza. Co ty bredzisz? Przecież jak ktoś żyje na kredyt, to gdy nagle przestanie dostawać nowe pożyczki, to czeka go bankructwo bo nie będzie już mógł żyć na tym poziomie.

USA załamie się gospodarczo, bo uzależnione jest od importu towarów konsumpcyjnych, których samo nie
  • Odpowiedz
@skitarii: Jezu, czemu rozmowa z tobą musi być taka problematyczna?

A niepodległość to też idea.

Ja jebię, no to super, ale ja nie sądzę, żeby ludzie, którzy walczyli o niepodległość w tamtych czasach zastanawiali się jakie to nie jest wzniosłe i w ogóle, chyba prędzej uznawali to za wojnę o przetrwanie, tak jak właściwie zawsze myśli ten atakowany. To było "my, albo oni", a nie jakieś rozważania nad tym, jakie to wyjątkowe.

Ja: Najważniejsze na polu bitwy to mieć dobrze przeszkoloną armię, organizację i porządny sprzęt. - mówię, że to, co wymieniłem ma ogromne znaczenie, ale nigdzie nie mówię, że to zrobi
  • Odpowiedz
nie walczą z okrzykiem "równość, prawa LGBT, tolerancja" na ustach, tak jak wg ciebie "juleczki" mówią


@kasztanowcowiaczek: Oczywiście wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę, bo póki co, to wstawiłeś dwa memy które najprawdopodobniej były odpowiedzą na obrazki, który wcześniej wstawiłem.
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek: najpierw piszesz debilizmy zgrywając eksperta, a potem się dziwisz, że ja ci to wytykam.

A ja wykazałem tylko, że morale jest ważniejsze niż sprzęt, bo mając wysokie morale i słaby sprzęt można wygrać z kimś kto ma niskie morale i dobry sprzęt.

Armie z bardzo niskim morale przegrają niezależnie od jakości
  • Odpowiedz
najpierw piszesz debilizmy zgrywając eksperta, a potem się dziwisz, że ja ci to wytykam


@skitarii: to chyba ty tworzysz chochoły, które mają być twoim jedynym wsparciem w dyskusji XD

A ja wykazałem tylko, że morale jest ważniejsze niż sprzęt, bo mając wysokie morale i słaby sprzęt można wygrać z kimś kto ma niskie morale i dobry sprzęt.

Szkoda, że 1939 morale nam nie
  • Odpowiedz