Wpis z mikrobloga

@buysy: Robyg i JW Construction na Letnicy na pytanie o rabat powiedzieli, że nie ma takiego tematu nawet. Na osiedlu Horizon tydzień temu było 149 mieszkań wolnych, od wczoraj jest 144. W sumie było ponad 600 lokali a sprzedaż ruszyła bodajże w listopadzie 2021.
@kraszew: No i właśnie dlatego te ceny tak w Gdańsku lecą. Ludziom się marzy rentierstwo bo turyści więc kupują. Główne dzielnice w pasie nadmorskim dalej będą w cenie bo mało wolnych działek i dobra lokalizacja. Ceny mogą spaść na takich Szadółkach(śmierdzi wysypiskiem) i na tych Zakoniczynach itp.
Jeżeli ktoś myśli, że na Oliwie spadnie o 30% to chyba jest głupi. Zobacz sobie inwestycję Oliwa Oro przy samym parku oliwskim i AWF.
@kraszew: mieszkam aktualnie na Przymorzu w niskim bloku w starym budownictwie i dostaję PTSD jak słyszę dźwięk podskakujących kółek od walizek turystycznych. Piętro wyżej mam mieszkanie AirBNB i latem jest wręcz przemiał różnych osób na klatce schodowej co targają walizy do tego mieszkania.

@naut nie tyle jeszcze rentierstwo, ale ludzie z całej Polski mogą kupować mieszkania nawet w takich falowcach jako mieszkania wakacyjne lub np. dla dzieci, które będą chciały potem
@pastibox akurat Gdansk to byla jedna wielka spekulacja w letniewie dwa bloki budowane w tym jeden szybciej z miesiac i cena 5k za metr a nastepny 8k bo i tak pojdzie xD dodam ze turystow od covidu brak totalnie, taxiarze płaczą, restauracje tez. Nowych blokow przybywa od #!$%@?, taka letnica, morena, chelm, gdansk poludnie to juz w ogole kilkanascie blokow. Najgorsze jest to ze skandynawia odpuściła Gdansk a bo to byl motor
@elf_pszeniczny: no dokładnie, ja jestem obecnie w sytuacji takiej, że jakby „bańka” pękła i spadki były by o połowę to wartość mieszkania wyniosłaby tyle ile za nie zapłaciłem deweloperowi. I to się tyczy większości mieszkań w wojewódzkich


@buysy: czyli byłbyś stratny o hajs włożony w wykończenie oraz dodatki typu miejsce postojowe, razem jakieś 20%
@matwes: Jaka ulica, z ciekawości? Też mieszkam w niskim bloku na przymorzu i nie widzę airbnb ani tutaj ani w żadnej innej klatce w zasięgu moich spacerów..i dziwi mnie to
@matwes: tak. Po prostu też nie ma gdzie budować w Oliwie i Przymorzu ale według wykopków z tego tagu ceny spadną do 1500 za metr bo bańka xD


@Nemeczekes: Na przymorzu i w oliwie nic nie spadnie, raczej lekka korekta

Na Łostowicach lub Jasieniu - jak najbardziej
@kaaban: nie powiem, byłoby fajnie jakby Przymorze spadło do chociaż cen sprzed pandemii ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo się uparłem jak osioł na tę dzielnicę (mimo iż jakieś inne miejsce gdzie jest pełno sklepów i jest przyjazne dla osób bez auta też by zdało egzamin), ale to i tak marzenia ściętej głowy. Niektóre mieszkania, które widzę po stronach z ogłoszeniami to już z pół roku wiszą jak
@matwes: przymorze jest przereklamowane. Bloki które są w akceptowalnym stanie nie mają windy i jak masz akurat dzień że potrzebujesz 10x zejść i wejść to #!$%@? cie bierze. W tych blokach piwnice są wspólne dla kilku klatek więc nie ma bezpieczeństwa.