Wpis z mikrobloga

Jakie macie wrażenia z nowymi Tribanami?
Dobrych kilka lat temu panował tu ogólny zachwyt jako spoko szosie na początek. Czy coś się zmieniło? Jak toto wypada jakościowo za taką cenę? Konkretnie chodzi o te najniższe modele.

Słowo wyjaśnienia czego szukam:

Szukam szosy lub gravela i niestety na moje wymiary, to widzę tylko cudeńka od Liv i Tribany. Rzecz w tym, że mój główny rower to trailowy mtb i las to jest moja miłość, nie ulica, w to pakuję fundusze, więc nie szukam szosy za miliony. Poza tym drugi rower w sypialni mi się nie zmieści, więc nie chcę bardzo się o niego bać nocą. Zimę spędziłam na rowerku spinningowym na silowni, asfaltu coraz więcej naokoło i to byłby drugi rower. Na trenażer na zimę (klimat siłowni niespecjalnie mi się podoba) i na coś dłuższego asfaltem. Z racji takiego zastosowania nie potrzebuję roweru w cenie tych piękności od Liv, stąd myśl o najniższym modelu babskiego Tribana, tylko nie wiem czy on się do takiego zastosowania nada.

#triban #rower #szosa
  • 16
  • Odpowiedz
@nasi-lemak: pytanie czy tarczowe mi są potrzebne? Nie wydaje mi się. Tarczowe mam w mtb i tam jest różnica, ale nie przewiduję na szosie na tyle konkretnej jazdy, żeby to miało mi robić różnicę, co najwyżej taką, że się łatwiej zabiję przypadkiem
Rc120 jest męski, ta damska wersja niby się różni wymiarami, w dodatku XS jest wyprzedany, niestety jestem mała :/ Potrzebuję damskie XS.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasiknocheinmal: Co do Triban to zapisz się na powiadomienie jeśli rower się pojawi w ofercie. Gdy chciałem kupić swój to była identyczna sytuacja a za dwa dni pojawiły się dwie sztuki. Tylko bądź zdecydowana na zakup bo na zastanawianie się nie będzie czasu, szybko znikają te rowery
  • Odpowiedz
@van_der_bike: one mają cenę taką, że dołożyłabym kilka stów i mam sprawdzone coś od Liv. Szukam bardzo niskobudżetowo, ponieważ to nie ma być mój główny rower, muszę też doliczyć do tego trenażer. Główny to Roscoe od Treka, to ma być na asfalt gdzieś dalej i na trenażer, zwyczajnie mam wrażenie, że nie potrzebuje czegoś w średnim budżecie.
@Ashby: zdecydowana jestem, ale rc120 będzie za duży, właśnie o to się rozchodzi,
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: sora 2x9 z tymi przełożeniami będzie dużo lepszym wyborem. Nie upierałbym się na damskie wersje tribana w razie czego - z tego co pamiętam to one mają tylko szersze siodełka i krótszy mostek (być może węższa kierownica, nie chce mi się sprawdzać :P), rama była taka sama jak w męskich.
  • Odpowiedz
@dymel: tak, kierownica na pewno, bo to podali. Nie mogę się dokopać do reszty wymiarów z telefonu, będę szukać w takim razie. W sklepie miałam wrażenie, że jednak jest różnica, ale może to być tylko wrażenie. Sprawdzę, dziękuję Ci bardzo :)
  • Odpowiedz