Wpis z mikrobloga

1522 + 1 = 1523

Tytuł: Delikatny nóż
Autor: Philip Pullman
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788366409057
Tłumacz: Wojciech Szypuła
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 320
Druga część serii Mrocznych Materii. Pierwszą była Zorza Polarna i aby się nie powtarzać z pewnymi faktami przesyłam link do jej recenzji

Ta część jest równie dobra, a nawet lepsza niż pierwszy tom. Poznajemy nową postać: Willa, który ma bardzo duży wpływ na fabułę i stanowi równowagę dla dynamicznej Lyry. Akcja definitywnie się zagęszcza, postacie rozwijają się, nabierają kolejnych warstw i kolorów.

Podoba mi się bardzo jak autor kieruje fabułą, jak prowadzi wydarzenia oraz rozpoczyna, czy kończy wątki bohaterów. Wszystko wydaje mi się tutaj dobrze przemyślane oraz świetnie wymyślone. Philip Pullman ma lekkie pióro oraz bardzo ładnie wszystko opisuje. Na pewno duży plus dla tłumacza, który równie dobrze ubrał wszystko w słowa.

Trzecia część jest przeze mnie przeczytana w 1/3 i trzyma poziom dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z całą serią.

Wahałam się pomiędzy oceną 8, a 9 - finalnie stanęło na 8.5 dlatego daję 9.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Owieczka997 - 1522 + 1 = 1523

Tytuł: Delikatny nóż
Autor: Philip Pullman
Gatunek: fa...

źródło: comment_1651849602cd5Uf2DQzAFX0Ooyqjingl.jpg

Pobierz
  • 9
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2020-12-11 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Delikatny nóż (Philip Pullman)
2\. Wehikuł czasu
@moll: Serial mam na liście do obejrzenia ale a) chcę skończyć książki b) chcę skończyć Wikingów zanim zacznę nowy serial. Więc opinię na temat serial, a książki pewnie za miesiąc-dwa będę miała. Jak nie zapomnę to napiszę :) Aczkolwiek książki mi się bardzo podobają, a to co jest najlepsze to nie jest to kolejne ckliwe, młodzieżowe fantasty, a jednak takie głębsze i bardziej poważne - wciąż lekko młodzieżowe ale nie infantylne.
@moll: Obejrzałam cały serial jakiś czas temu. Serial jest wierny książkom dość bardzo, dodaje też trochę od siebie ale pomija również niektóre sceny. Nie jest zły ale moim zdaniem obdarł historię z uroku i jakoś nie czułam bluesa jak go oglądałam. Książki o niebo lepsze i mają w sobie to coś, czego serial nie ma.