Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki gram właśnie pierwszy raz w Fallout New Vegas Ultimate i mam kilka pytań, proszę grzecznie o odpowiedzi bez większych spojlerów :)

No więc jestem na 22 lvl, fabularnie doszłam do Las Vegas i zrobiłam trochę zadań w kasynach i sporo pobocznych dla Strip, Bratherhood, Boomers, NCR i kto się tam nawinie po drodze. Nie byłam jeszcze u Legionu.

1. Trochę mnie zmęczyło to latanie w te i wewte i się zastanawiam czy nie zrobić sobie przerwy na któreś DLC? Od którego zacząć, ma to sens w trakcie fabuły głównej?

2. Gdzie jest jakieś fajne miejsce na bazę? Na razie mieszkam jak bezdomny w śmietniku pod Salonem w Springs, ale przydałoby się coś lepszego xD, Pokój w motelu mi się nie podoba, prezydencki siute w 38 jest kawałek od szybkiej podróży, a companiony kradnom (podobno?) Jest jakaś klimatyczna chata żeby był bezpieczny storage, stanowiska do craftingu i teleport blisko?

3. Czy opłaca się naprawiać bronie przed sprzedaniem? Mam juz lvl 95 w naprawianiu, ale czasami mam wrażenie, że te ceny są jakieś dziwne.

4.Czy da się jakoś zmienić perki? Wzięłam sobie perk odkrywcy i mnie denerwuje, bo nie mam już tej frajdy z odkrywania miejscówek. Niestety nie bardzo mogę cofnac save bo przeszłam potem cały voult 34 i nie chce mi się tych dziadów znowu rozwalać () Jestem otwarta na commandy jakby co.

5. Jak zarobić więcej hajsu, brakuje mi trochę do wszystkich implantów? Gram w Caravana, ale ludziki mają max 1k i jakoś mało tych grajków tak ogólnie.

PS: Zajebista gra :D

#gry #fallout #newvegas #pytanie
  • 24
  • Odpowiedz
Od którego zacząć, ma to sens w trakcie fabuły głównej?


@nika_blue: mozesz zaczac od kazdego oprocz Lonesome Road. nwm ja zawsze przechodze w kolejnosci honest hearts, dead money, old world blues, lonesome road > Gdzie jest jakieś fajne miejsce na bazę?

Gdzie jest jakieś fajne miejsce na bazę?


@nika_blue: pokoj w motelu jest najlepszy imo, nic innego raczej nie znajdziesz dobrego moim zdaniem chyba ze mody

Czy opłaca się naprawiać
  • Odpowiedz
@nika_blue: najbardziej lajtowe DLC to Honest Hearts, na jakieś 2-3 godziny, reszta raczej dowolna, choć IMHO Old World Blues jest najbardziej upierdliwy. Perki to chyba Usanagi mogła resetować ale mogę się mylić. Co do hajsu...ja wiem, no ten handel rozwijać, zbierać jakieś lepsze bronię i je sprzedawać. W sumie sam nigdy nie byłem zbyt dobry w robieniu srogich hajsów w tej grze, exploity może jakieś wykorzystać¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@visas: mody niestety odpadają bo mam wersję xpass.

Możliwe, że mam kupę kasy w moim śmietniku bo ciągle tam coś wywalam xD Chyba trzeba iść to sprzedać.

Dziwne ceny w sensie, że jak mam broń 50% zniszczoną za 100 caps i drugą taką sama 10% za 20 caps to jak je złącze to nie wychodzi 60% za 120 caps tylko np. 52% za 110, więc sie nie opłaca. Ale czasami coś
  • Odpowiedz
@nika_blue: Leć sobie teraz spokojnie z trzema DLC. Polecam również zacząć od Honest Hearts (to te zadanie, gdzie masz wyruszyć z ekspedycją). Potem możesz śmiało polecieć z Old World Blues (jakie to DLC jest sztosem, jedno z moich ulubionych DLC w grach ever), a potem dołożyć sobie Dead Money. Ewentualnie przeplatać sobie DLC z fabułą główną, co byś nie zapomniała co się tam dzieje :)
  • Odpowiedz
@nika_blue: DLC są zwykle rekomendowane w kolejności: Honest Hearts, Old World Blues, Dead Money i Lonesome Road. OWB i DM są powiązane ze sobą drugoplanowymi wątkami i NPCami, rozwijają też historię towarzyszki z BoS. Przed DM polecam inwestycję w implant regeneracji HP, ratuje tyłek w nowym biomie. No i warto do każdego z DLC mieć wymaksowany speech. Ekwipunek zdobyty z OWB w zasadzie rozwiązuje problemy z gotówką, podobnie jak łup z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@John_Doenut: Old World Blues to jest to oczko na ekranie? Od razu chciałam tam iść jak to znalazłam przypadkiem w nocy bo super wyglądało, ale dostałam po głowie, że mam za niski poziom :P

Dzięki za rady, właśnie chciałam te DLC sobie pograć w trakcie, żeby sobie jak najbardziej przedłużyć etap przed decyzjami (bo kilka zadń już mi sugeruje, że się nie da grać na wszystkie fronty) :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nika_blue: hajs najlepiej zarabiać na automatach w kasynie. Przed zagraniem robisz sejwa i co jakiś czas po wygraniu kolejny sejw i kolejna gra. W godzinę powinno Ci się udać wszystkie kasyna obrobić :)
  • Odpowiedz
Od którego zacząć, ma to sens w trakcie fabuły głównej?


@nika_blue: Ja osobiście idę w kolejności: OWB -> HH -> LR -> DM. Kwestia tylko taka, że pomiędzy HH a LR ciągnę wątek główny i poboczny w NV, żeby podbić lvl, umiejętności, perki i sprzęt. DM z kolei niespecjalnie mi się podoba, dlatego zostawiam to na sam koniec jako swego rodzaju "zapychacz".

Gdzie jest jakieś fajne miejsce na bazę?


@nika_blue:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Farorz: hm, ja mam luck chyba 6 i tak za bardzo nie wygrywam w tych automatch, ale też grałam niskimi stawkami. A po wczytaniu save'a automaty są zablokowane przez jakiś czas żeby właśnie nie wczytywać w kółko. Myślisz, że warto wziąć treningowe perki żeby dodać sobie szczęścia?

Ale znalazłam inny sposób w necie, bierze się chip do Ed-e który daje mu opcje naprawiania borni za darmo raz na 13h (z pocztaku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eskim0s: dzięki, póki co spróbuję legitnie uzbierać. Chociaż fajnie, że są cheaty w tej grze na prawie wszystko :) A potrzebne jest aż tyle kasy do czegoś? Bo nie wiem czy mam oszczędzać xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kompek: ok dzięki, do naprawiania wzięłam sobie też chipa do Ed-e, tylko się teraz zastanawiam kto te wszystkie bronie kupi? Bo widziałam tylko kilku sprzedawców i mieli po 4k max. Niby jak sie czeka 3 dni to odnawiają inwentarz, ale mam wrażenie że to działa tylko kilka razy, a potem mają 0 przez kilkanaście dni.
  • Odpowiedz
@nika_blue: a w klasyczne F1 i 2 grałaś?. W New Vegas jest pełno nawiązań do dwóch pierwszych części. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po kompletnie nieudanej trzeciej części fani dostali prawowitego Fallouta. I niestety New Vegas to ostatni dobry Fallout.

Jeżeli Fallout 1 i 2 są Tobie obce, to zachęcam do zapoznania się. Jeśli nie grałaś - popełniasz duży błąd. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@nika_blue: Generalnie jak chciałem sobie dorobić, to robiłem tak:
1. szedłem do kiosku Zbrojmistrzów/Gun Runners, tam kupowałem pancerze bojowe wzmocnione i jakieś drogie bronie, które były w kiepskim stanie technicznym
2. po zakupach szybka podróż do pokoju hotelowego w Novac, tam naprawiałem sprzęt i ciuchy
3. znowu szybka podróż do kiosku, sprzedawałem naprawiony sprzęt i kupowałem jeszcze raz ten sam, co w punkcie 1.
Generalnie to z tego co pamiętam szybka
  • Odpowiedz