Wpis z mikrobloga

https://store.steampowered.com/app/1605220/Dune_Spice_Wars/

Tytuł to udany powrót świata gier na pustynną planetę zwaną Diuną. Znów możesz zawalczyć jako jeden z wielkich rodów o kontrolę nad potencjałem produkcji melanżu. Tym razem jednak twórcy zastosowali niekonwencjonalne podejście do tematu i jak twierdzą, wyszła im strategia czasu rzeczywistego z elementami gatunku 4X. Jest w tym wiele prawdy i niestety to spowodowało, że wielu graczy poczuło się rozczarowanych oczekując gry pokroju Dune 2000.

Gra okazała się nieco różnić od tego jakie miałem o niej przeświadczenie podchodząc do niej po raz pierwszy. Na szczęście na plus. Była miłą odskocznią i odejściem od wszystkich poprzednich gier z tematem Diuny i walki pomiędzy rodami z setką przeróżnych jednostek po każdej ze stron. Tu autorom udało się w niej zawrzeć nieco nowych pomysłów i dzięki nieszablonowemu podejściu jest dosyć ciekawa. Ma co prawda nieco niedoróbek lecz jak na produkt w fazie wczesnego dostępu i obietnicy twórców o rozwijaniu swojego dziecka może stać się bardzo ciekawym tytułem, który na dłużej wciągnie gracza.

Wyszedł z tego produkt w którym jednostki bojowe są istotne choć traktowane są symbolicznie. Liczy się tu także planowanie i skuteczne wykorzystanie zasobów i polityki by w formie nacisków i intryg umieć rozbudowywać swoje państwo. Zawartość ładnie się ze sobą spina i całościowo tworzy dosyć udany tytuł w którym gracz na różnych frontach musi dbać o zachowanie umiaru w zużyciu zasobów, dbać o stałą ich produkcję i równie skutecznie umieć je wykorzystywać do zdobywania nowych rejonów i obrony obecnych. Ciekawa, choć trudna na początku i wymagająca ogrania i zrozumienia mechanik oraz zależności. Ale też nieco wyzywająca i wciągająca zarazem. Polecam!

#steam #gry #pcmasterrace #hakimodo #rts #dune
  • 2