Wpis z mikrobloga

Ktoś wziął kredyt na 500 000 zł to rozumiem oddaje już ponad milion?


@defragmentacja: baaa niektórzy biorąc mieli do oddania z takiego kredytu z 750k zł, a po podwyżkach zrobił się nie 1 milion ale nawet już z 1,5 mln. A bardzo prawdopodobne że będzie i 2 mln zł ¯\_(ツ)_/¯
Nie mam kredytu, nigdy się nie interesowałem tym tematem. Co obecnie znaczy podwyżka stóp? Ktoś wziął kredyt na 500 000 zł to rozumiem oddaje już ponad milion?

Co jeszcze to wnosi? Proszę o informację na chłopski rozum.


@defragmentacja: W przypadku kredytu na kwotę 500 000 zł do spłaty masz 500 000 zł kapitału. Dodatkowo w każdej racie naliczane są odsetki na podstawie aktualnej kwoty do spłaty i aktualnego oprocentowania. Jest to
@marcpol jak to nie działa? XD wzrost zapłaconych odsetek względem długości okresu kredytowania jest liniowy? No nie wydaje mi się


@liga: Nie jest to procent składany. Nie występuje kapitalizacja odsetek. Odsetki nie są naliczane od dodanych do kapitału odsetek.
@Kyuz6: Stopy zerowe to dla banku dla janusza jest jeszcze prowizja banku 2-3% a jak stopy rosną to masz stopę plus prowizje banku więc z 5% masz 7/8%. Kredyt to nie darmowy pieniądz nawet niech będzie 0% to i tak musisz wypracować tą kwotę i oddać. Darmowy pieniądz to tarcze dotacje osłony i inne gówna które są bez zwrotne.