Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Dom Wydawniczy REBIS szykuje trzy dodruki z serii Fundacja Isaaca Asimova. "Narodziny Fundacji" i "Fundacja" wrócą na sklepowe półki 21 czerwca 2022 a "Druga Fundacja" ponownie pojawi się 5 lipca 2022. Wydania w twardych oprawach obejmują odpowiednio 308, 204 i 216 stron. Poniżej okładka i, by uniknąć spojlerów, krótko o treści tylko pierwszego tomu, którego nie ma wśród powyższych dodruków.

Podczas zjazdu dziesięcioletniego na Trantorze, stołecznym świecie Imperium, młody matematyk Hari Seldon przedstawia referat, z którego wynika, że wzory psychohistoryczne pozwolą być może kiedyś przewidywać zachowania dużych zbiorowisk ludzkich, a co za tym idzie - przyszłość. Kiedy wieści o tym docierają do Imperatora, Hari Seldon musi uciekać. Ścigany przez wszechwładnego ministra imperialnego Eto Demerzela, próbuje przy pomocy przyjaciół sformułować podstawowe założenia nowej nauki. Przemierza cały Trantor, by w końcu stanąć twarzą w twarz z przeznaczeniem...


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #rebis #scfi #asimov #fundacja
Pobierz Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Dom Wydawniczy REBIS szykuje trzy do...
źródło: comment_1651749457O52lmL3mVgcGAQI9pZHUC6.jpg
  • 8
@Eustachy_goli_pachy: jeśli czytałeś Diune i była ok wg Ciebie to Fundacja powinna się spodobać. Jeśli oczekujesz czegoś jak Ekspansja to nie tędy droga. Fundacja to starsze sf jak Diuna takie hard, gdzie nie każdym podchodzą. Cięższy język, więcej filozoficznych przemyśleń, mniej akcji.
Jest też drugi cykl Roboty. Jeśli kojarzysz film Ja, Robot z gościem co ostatnio stał się sławny na gali oscarów bez czego nie wiedziałbym, że się odbyła taka gala
@bookfan1: Ile książek jest w tej serii fundacja? Też się zastanawiam nad tym całym cyklem Fundacji ale nie wiem czy mi podpasuje. Czytałem dwie książki od Asimova, "Równi Bogom", i pierwsze 2 rozdziały były przegenialne, trzeci taki se bo słabo rozpisał wątek romantyczny, ale sam miąższ książki perfekcyjnie mi przypadł do gustu, oraz "Koniec Wieczności" które było w miarę ale tyłka nie urywało. Fundacja może mi podejść? Czy raczej się odbije?
@inferno8571: wiesz co nie czytałem tego co wymieniłeś więc nie odniosę się do tego. Ale wątki romantyczne wszędzie są słabe jak dla mnie nie zależnie od autora.
Całościowo jest 10 książek z cyklu Fundacja ale 7 z nich należą do Asimova. Jest trylogia napisana przez innych autorów - i z tego co kojarzę nie wiadomo czy będą dodruki i też ich nie czytałem więc się nie wypowiem.
Najlepiej jak spróbujesz 1
@inferno8571: Fundacja ma fajna konstrukcje. W klasycznych basniach na roznych etapach zycia odnajdziesz cos innego. Fundacja nie ma basniowej konstrukcji, ale jest na tyle wielowątkowa, ze tez odnajduję sien ozne rzeczy.